חברת Innovative Marketing ביזתה את בית המשפט
בית משפט בבולטימור קבע כי חברת Innovative Marketing ביזתה את בית המשפט בהתעלמה מצווי בית המשפט אשר הורו על סגירת החברה והעברת רשומותיה הכספיות לבית המשפט.

בית המשפט קבע כי החברה תשלם סכום של 8,000 דולרים מדי יום, עד שתענה לדרישות צווי בית המשפט הקודמים.

כזכור, לפני כשבועיים הורה בית המשפט, לבקשת ה-Federal Trade Commission, לסגור את חברת Innovative Marketing באופן זמני.

לטענת ה-FTC החברה יצרה תוכנת אנטי-וירוס מזויפת, אשר מסרה דיווח כוזב לפיו סריקות של מחשבי המשתמשים גילו וירוסים, סוסים טרויאנים ופורנוגרפיה לא חוקית על מחשבי המשתמשים. לדברי ה-FTC, בעקבות כך למעלה ממיליון אמריקנים רכשו את מוצרי החברה.

בנוסף, בית המשפט הורה להקפיא את נכסי החברה האחראית להונאה, על מנת לאפשר למשתמשים לקבל החזר כספי, אם וכאשר יעלה בכך הצורך.

בחודש אוקטובר דיווחנו על הונאה קיברנטית נוספת : אתר אשר התחזה לאתר המועצה לצרכנות, אשר הצליח לאסוף את פרטיהם 24,000 גולשים, לפחות.

האתר, אשר בעליו מתגוררים ברוסיה ושרתיו נמצאים, ככל הנראה, בסינגפור, העלה עצומה בעניין עמלות הבנקים, בה התבקשו הגולשים למסור את מספר הטלפון הנייד שלהם, כתובת הדואר האלקטרוני ושם הבנק.

העצומה אותה העלה האתר המתחזה דומה לעצומה אשר הועלתה לאתר המועצה לצרכנות, בה התבקש הציבור לחתום על עצומה לביטול עמלות העו"ש הבסיסיות. עם זאת, בעצומה המקורית, התבקשו הגולשים למסור אך ורק את שמם הפרטי ושם משפחתם.


© כל הזכויות שמורות