<">
בית משפט הורה לסגור תוכנת אנטי-וירוס מפוקפקת
לבקשת ה-Federal Trade Commission, בית משפט מחוזי בארה"ב הורה לסגור באופן זמני תוכנת אנטי-וירוס אשר לטענת ה-FTC הינה מזויפת.

לטענת ה-FTC, התוכנה מסרה דיווח כוזב לפיו סריקות של מחשבי המשתמשים גילו וירוסים, סוסים טרויאנים ופורנוגרפיה לא חוקית על מחשבי המשתמשים. לדברי ה-FTC, בעקבות כך למעלה ממיליון אמריקנים רכשו את מוצרי החברה.

בנוסף, בית המשפט הורה להקפיא את נכסי החברה האחראית להונאה, על מנת לאפשר למשתמשים לקבל החזר כספי, אם וכאשר יעלה בכך הצורך.

בחודש אוקטובר דיווחנו על הונאה קיברנטית נוספת : אתר אשר התחזה לאתר המועצה לצרכנות, אשר הצליח לאסוף את פרטיהם 24,000 גולשים, לפחות.

האתר, אשר בעליו מתגוררים ברוסיה ושרתיו נמצאים, ככל הנראה, בסינגפור, העלה עצומה בעניין עמלות הבנקים, בה התבקשו הגולשים למסור את מספר הטלפון הנייד שלהם, כתובת הדואר האלקטרוני ושם הבנק.

העצומה אותה העלה האתר המתחזה דומה לעצומה אשר הועלתה לאתר המועצה לצרכנות, בה התבקש הציבור לחתום על עצומה לביטול עמלות העו"ש הבסיסיות. עם זאת, בעצומה המקורית, התבקשו הגולשים למסור אך ורק את שמם הפרטי ושם משפחתם.

באותו החודש דיווחנו על הונאה קיברנטית של שוכרי דירות באנגליה , אשר גרמה לשוכרי דירות רבים לאבד אלפי פאונדים.

השיטה עבדה כך: הנוכלים הציעו להשכרה נכסים במחירים נמוכים באתר הפרסום Gumtree וביקשו לקבל את דמי השכירות באמצעות סוכניות להעברת כספים. בשלב הבא, הנוכלים משכו את הכספים מן הסוכניות באמצעות תעודות מזויפות.

דובר מטעם האתר Gumtree מסר כי האתר עובד בשיתוף פעולה עם סוכנות ווסטרן יוניון, בניסיון למנוע הונאות נוספות בעתיד.
© כל הזכויות שמורות