הודו: בקשה לחסום את שירות Google Earth הוגשה לבית המשפט
בית משפט הודי נקרא לחסום את תוכנת Google Earth, בטענה שהתוכנה סייעה בתכנון מתקפות הטרור בהן נהרגו למעלה מ-170 אנשים בחודש שעבר.

לדברי מגישי הבקשה, שירות Google Earth "מסייע לטרוריסטים בתכנון מתקפות". בנוסף, התבקש בית המשפט להורות לגוגל לטשטש תמונות של איזורים רגישים עד שתינתן החלטה סופית בנושא.

טענות דומות, לפיהן הטרוריסטים נעזרו בשירותי תוכנת Google Earth, הושמעו על ידי מקורות החקירה הרשמיים בתחילת החודש. על פי הדיווח, הטרוריסטים השתמשו במפות דיגיטליות אשר הורידו מ-Google Earth על מנת ללמוד את הדרך לאתרים המותקפים וסביבתם.

תוצאות חקירת המשטרה ההודית הצביעו על כך שהטרוריסטים היו מאוד מיומנים והשתמשו בטכנולוגיה כגון טלפון לוויני ומערכות GPS.

כבר בשנת 2005 טען נשיא הודו שהגישה הקלה למפות של ארצות ברמת פירוט גבוהה משירותים כמו Google Earth עלולה לשמש קבוצות טרור. סוכנויות הביטחון ההודיות התלוננו ש-Google Earth חושף במפותיו מתקנים צבאיים ורגישים. בעבר, גם סין התלוננה על חשיפת מתקנים צבאיים.

בכל אופן, במוקד המתקפה בהודו, לא עמדו מתקנים ביטחוניים או צבאיים כי אם מלונות, מסעדות, ומבני ציבור אחרים. על פי הדיווח, את המפות ש-Google Earth פרסמה ניתן היה למצוא גם בכל מדריך טיולים של מומבאי.

ברם, ל-Google Earth ניתן למצוא אף שימושים העשויים להיות מצילי חיים . בשנת 2007, דיווחנו כי תושבים בעיראק, אשר סבלו מפיגועי טרור מידי יום ביומו, השתמשו בשירותי Google Earth לשם תכנון מסלול הליכתם מן הבית אל מחוז חפצם, תוך הימנעות מכניסה לנתיבים מסוכנים או התקרבות למקומות הומי אדם.

התושבים הדפיסו את המפות של עיר מגוריהם ושירטטו עליהן את צירי התנועה, צירי בריחה ואף צירים אותם צריך לחסום.© כל הזכויות שמורות