מחאות ברחבי אוסטרליה נגד סינון תכנים ברשת
מתנגדים לתוכנית הממשלה האוסטרלית לסנן תכנים מתכננים לצאת לרחובות בסדרה של מחאות בערים הגדולות באוסטרליה.

המחאות, המאורגנות על ידי קבוצות פעילים שונות, וביניהן ה-Electronic Freedom Project וה-Digital Liberty Coalition, ייערכו במקומות מרכזיים כגון בניין העירייה בסידני, כיכר בריסביין, הספרייה הממשלתית במלבורן ועוד.

המשתתפים יצרו קבוצות באמצעות האתר Facebook וסרטון וידאו אשר הועלה ל-YouTube, על מנת לאסוף תמיכה ולהכווין משתתפים לאירועים. גורמים מטעם האופיזיציה וסנטורים ירוקים הביעו עניין בהשתתפות במחאות.

היוזמה הממשלתית תחייב סינון תכנים על ידי ספקיות אינטרנט ברחבי המדינה ותחסום אתרי אינטרנט המפורטים ב-2 רשימות שחורות אשר נוצרו על ידי הממשל האוסטרלי.

בתחילת השנה דיווחנו כי ממשלת אוסטרליה הכריזה כי היא תצטרף לסין כאחת מן המדינות הבודדות בעולם אשר מצנזרות את האינטרנט .

המדיניות של מפלגת הלייבור הוכרזה עוד בטרם נערכו הבחירות באוסטרליה, בחודש נובמבר 2007, והוצדקה בטענה שהמדיניות של ממשלת אוסטרליה הקודמת, לחלק בחינם עותקים של התוכנה NetNanny למשקי הבית האוסטרליים, לא הגנה מספיק על הילדים.

שר התקשורת האוסטרלי, סטפן קונרוי, הכריז כי משטר הצנזורה יהיה מנדטורי. עם זאת, אנשים יוכלו לבקש שהצנזורה לא תחול עליהם. הבעיה היא שאדם אשר יבקש כי הצנזורה לא תחול עליו, יצטרך להשיב על השאלה מדוע הוא רוצה זאת, מה שלכשעצמו מהווה פיקוח ממשלתי על השימוש באינטרנט.

ואילו בישראל, וועדת הכלכלה בכנסת החליטה בחודש יולי האחרון על הקמת מועצה אשר תקבע מהם "תכנים בלתי הולמים" .

ההחלטה התקבלה במסגרת דיון בהצעת חוק סינון אתרים, לפיה ספקיות אינטרנט יחויבו לספק אמצעי סינון של תכנים בלתי הולמים לקטינים ברשת.

הועדה קבעה כי המועצה אשר תוקם תורכב מנציגי משרד התקשורת, משרד החינוך ומשרד המשפטים. בנוסף, תכלול המועצה ארבעה נציגי ציבור.

כמו כן, קבעה הועדה כי יש להכניס מספר שינויים מהותיים בהצעת החוק - כך למשל, בוטל הסינון כברירת מחדל. כך, מנוי אשר לא יודיע לספקית הגישה לאינטרנט האם ברצונו לקבל את שירות הסינון, לא יקבל את השירות באופן אוטומטי.


© כל הזכויות שמורות