משטרת קנדה משיקה אתר אינטרנט שנועד לפענח תיקי רצח ישנים
משטרת טורונטו השיקה אתר חדש אשר נועד לעזור למשטרה לפענח תיקי רצח ישנים בעזרתם של גולשים.

האתר, אליו ניתן להגיע באמצעות שם המתחם torontopolice.on.ca/homocide, מכיל מידע לגבי כ-400 תיקים בלתי מפוענחים, החל משנות ה-50 ועד היום. בנוסף, האתר משמש כמקור מידע למשפחות הקורבנות.

בנוסף לכך, האתר מאפשר לגולשים לפרסם מידע אשר יעזור לפענח את התיקים. לדברי הבלש גרג גרובס, המטרה של האתר היא לייצר עדים.

כך למשל, משטרת קנדה הודיעה על פרס בסך 50,000 דולרים בגין מידע אשר יעזור לפענח תיק רצח משנת 1983.

השימוש באמצעים טכנולוגיים לצורכי חקירה אינו זר למשטרת קנדה - עוד בשנת 2006 דיווחנו כי משטרת קנדה השתמשה באתר YouTube על מנת לזהות חשוד ברצח .

על פי הדיווח, משטרת קנדה תפסה חשוד ברצח, לאחר שהחליטה להשתמש בשירות הנפוץ, אשר מיליוני משתמשים בכל רחבי העולם צופים בו ומשתפים צופים אחרים בקטעי וידאו ביתיים שצילמו.

לאחר שיותר מ-30,000 גולשים צפו בקטע הוידאו אשר נלקח ממצלמת מעקב במועדון בו בילו החשוד וחבריו, הושג זיהוי ודאי, ובעקבותיו הסגיר עצמו החשוד לידי השוטרים.

החשוד הואשם כי רצח בחור בשנות ה-20 לחייו בדקירת סכין במגרש החניה של המועדון.

דובר המשטרה אמר כי אחת ההחלטות לפרסם את קטע הוידאו בשרת, נבעה מן העובדה כי העדים הפוטנציאליים לאירוע ו/או לפניו של החשוד הינם בגילאי ה-20, המהווים את קבוצת הרוב בין צופי YouTube.

ברם, האינטרנט יכול לשמש לא רק לצורך פיענוח מקרי רצח אלא גם לביצועם. בתחילת השנה דיווחנו כי כתב אישום הוגש נגד אישה אשר לכאורה פרסמה באתר האינטרנט הפופולרי Craiglist מודעה בה חיפשה רוצח שכיר אשר יחסל את אשתו של אדם עימו ניהלה רומן.

בחודש אפריל, הודתה האישה באשמה . במסיבת עיתונאים אותה ערכו מהמחוז המערבי של מישיגן והמחוז המזרחי של קליפורניה, נמסר כי האישה עלולה לבלות 10 שנים מאחורי סורג ובריח בגין כל אחד מהאישומים בהם הינה מואשמת, וביניהם ניסיון לבצע רצח.
© כל הזכויות שמורות