בעלי סימן מסחרי מפסידים בתביעה על שימוש בשם דומיין
פאנל בוררות של WIPO (World Intellectual Property Organisation ) פסק כי מפיצים וסוכנים יכולים להשתמש בסימן מסחרי של יצרן בשם הדומיין שלהם גם אם אינם מפיצים או סוכנים מורשים של היצרן.

חברת ITT, המחזיקה מעל 700 סימנים מסחריים, הרשומים ביותר ממאה מדינות בעולם, טענה לפני הפאנל על הפרה של סימן מסחרי על ידי חברת Differential Pressure Instruments בבעלות דאגלס ניקול מוירג`יניה. החברה מוכרת מוצרים שיוצרו ע"י ITT ונמכרו לממשלת ארה"ב אך מעולם לא נעשה בהם שימוש והממשלה מכרה אותם למפיצים שונים לצורך מכירה חוזרת.

חברת ITT טענה שלניקול אין זכויות או עניין חוקי בשמות הדומיין. ברם, הפאנל החליט שלחברה יש עניין חוקי בשם הדומיין תוך כך שהתבסס על מקרה משנת 2001 של חברת Oki Data.

חברת ITT טענה שהמקרה של Oki Data מתייחס רק למפיצים מורשים אך הפאנל לא הסכים עמה וקבע שהמקרה מתאים גם למפיצים לא מורשים.

בשנת 2007 דיווחנו כי פאנל מטעם WIPO החליט כי רק לאנשים מפורסמים אשר עושים שימוש בשמם יש סיכוי לזכות בבעלות על שם מתחם באינטרנט הכולל את שמם.

דוויד פקר הפסיד בנסיון להשיג שליטה על שם המתחם davidpecker.com. המקרה נדון בפני חבר שופטים מהמרכז העולמי לקניין רוחני, אשר קבע כי פקר לא הצליח להוכיח כי יש לו זכות בשם המתחם מעבר לזכות כללית המוקנית לכל אדם.

שם המתחם הוחזק על ידי תושב פלורידה בשם פאריס אשר משתמש בשם המתחם לפרסום מודעות פורנוגרפיות. לטענת פאריס שם המתחם נבחר בשל המילה `Pecker` אשר משמעותה בעגה האנגלית "פין".

במשא ומתן שהתנהל בין הצדדים דרש פאריס סך של 15,000 דולר כדי שיוותר על השם david בשם המתחם וישתמש בקידומת אחרת לשם מתחם הכולל את הסיומת Pecker.

בהתאם להחלטה על הטוען לשם מתחם להוכיח קיומם של שלושה תנאים מצטברים: ראשית, על הטוען להראות כי שם המתחם הוא שם מסחרי שלו או שם שיש לטוען זכויות כלשהן בשם. שנית, על הטוען להראות שלמחזיק בשם המתחם אין אינטרנס חוקי בשם. שלישית, על הטוען להראות כי נעשה בשם שימוש פוגע.

באותה השנה דיווחנו כי גוגל תקפה את האתר "JewTube" , אתר שיתוף וידאו יהודי, בעילה של הפרת הסימן המסחרי של האתר YouTube, המצוי בבעלותה.

מעניין לציין כי יריבתה של גוגל, יאהו, לא כל כך מתרגשת מהאתר Jewhoo, בלוג-יהודי. עם זאת, יאהו ניסתה לאסור את השימוש בשם Ya-Hooka, שהכיל לינקים לאתרים העוסקים במריחואנה.© כל הזכויות שמורות