סופית: בית המשפט התיר הצגת ראיות הנוגעות להתאבדותה של מייגן מאייר
שופט פדראלי בלוס אנג`לס הפך את החלטתו וקבע כי התביעה תוכל להביא ראיות לגבי התאבדותה של ילדה בת 13, מיגן מאייר, במשפט בגין בריונות קיברנטית.

השופט, ג`ורג` וו, אמר מוקדם יותר השבוע כי הינו נוטה לדעה לפיה ראיות הנוגעות להתאבדות יוצאו מן התיק במשפטה של לורי דריו.

דריו הואשמה בסעיף של קשירת קשר ובשלושה סעיפים של גישה למחשבים ללא הרשאה. לטענת דריו, היא אינה אשמה בסעיפים אלו.

בתחילת השבוע, אמר השופט וו כי הוא אינו בהכרח חושב שההתאבדות רלוונטית לפשעים בהם הואשמה דריו. כמו כן, השופט וו הוסיף כי פרטים הנוגעים להתאבדותה של הנערה עלולים ליצור הטייה בלתי הוגנת אצל חבר המושבעים.

למרות דברים אלו, השופט וו דחה את בקשת סנגוריה של דריו להוציא מן התיק ראיות הנוגעות למותה או התאבדותה של מייגן, וקיבל את טענת התביעה לפיה ראיות בדבר מותה של מייגן נחוצות בכדי לאפשר לספר למושבעים סיפור לוגי ולאפשר לעדים להעיד לגבי דברים אותם דריו אמרה לכאורה לאחר מותה של מייגן.

בחודש מאי, לורי דריו הועמדה למשפט בגין "בריונות קיברנטית", אשר גרמה למותה מאייר.

בשנת 2007, הבאנו לכם את סיפורה של מייגן מאייר , ילדה בת 13 אשר התמודדה עם בעיות של בטחון עצמי נמוך ודיכאון.

אל הילדה פנה ילד בוגר יותר, באמצעות האתר MySpace. הנער פלירטט עם מייגן במשך כמה שבועות. לפתע, החל לשלוח לה הודעות מאשימות ולאחר מכן הודעות עם מסרים מרושעים, ולכאורה אף אמר למייגן כי העולם יהיה מקום טוב יותר בלעדיה.

מייגן, שבורה בגין הארועים, התאבדה.

בהמשך, הסתבר כי הנער אינו נער כלל וכלל, אלא דמות וירטואלית אשר נוצרה על ידי כמה מבוגרים, וביניהם אימא של אחת מחברותיה של מייגן, חברה אשר מייגן הסתכסכה עימה.

בהתייחסו לפרשה, העוזר למנהל ה-FBI בלוס אנג`לס, סלבדור הרננדז, אמר כי "בין אם אנו מגדירים את המקרה הטרגי כ"בריונות קיברנטית", התעללות קיברנטית או שימוש בלתי חוקי במחשב, המקרה צריך לשמש תזכורת לכך שילדינו משתמשים באינטרנט לצורך אינטרקציות חברתיות".

"כמבוגרים, אנחנו צריכים להיות רגישים לסכנות הפונטציאליות הנוצרות כתוצאה מכך שילדינו משתמשים באינטרנט", הוסיף הרננדז.

© כל הזכויות שמורות