פרופ` למשפטים: החוק נגד פיראטים - לא חוקתי
אתר YNET מדווח כי המרצה למשפטים ב אוניברסיטת הארוורד צ`רלס נסון טוען כי תעשיית המוזיקה עושה שימוש לרעה בחוקי זכויות היוצרים, וכי חוק ההרתעה נגד גניבה דיגיטלית ופיצויי זכויות יוצרים מ-1999 הינו בלתי חוקתי.

לטענת נסון החוק מאפשר לארגון פרטי כמו RIAA (איגוד תעשיית התקליטים) לאכוף באמצעים אזרחיים חוק פלילי. כמו כן, לטענתו RIAA משתמש לרעה בחוק ועל מנת להגיע להסדר פיצויים עם אנשים הוא מאיים עליהם בתביעות יקרות וארוכות.

נסון מקווה ליצור עימות נגד כל התביעות של ארגוני זכויות היוצרים בארה"ב ומתבסס על פרשת גואל טננבאום אשר הואשם על ידי RIAA על כך שאיפשר להוריד 816 קובצי מוזיקה מהמחשב שלו באמצעות תוכנת Kazaa במהלך 2004.

על פי הדיווח, תעשיית המוזיקה, טענה במסמכים שהוגשו לבית המשפט כי מאמציה לאכוף את חוקי זכויות היוצרים מוגנים בתיקון הראשון לחוקה וכן טענה כי טננבאום לא הודיע לתובע הכללי כי ברצונו לטעון על החוקתיות של החוק. לטענת RIAA הפעילות נגד מפרי זכויות מהווה תגובה הוגנת להפסדי התעשייה כתוצאה מפיראטיות.

כל זאת כאשר ועדה מטעם הסנאט בארה"ב אישרה הצעת חוק , הנתמכת ע"י RIAA , אשר תעניק, בין היתר, לתובעים פדרליים את הכוח להגיש תביעות אזרחיות נגד משתפי קבצים המפרים זכויות יוצרים.

לאחרונה פרסמנו כי אוניברסיטת הארוורד דחתה את ההסכם בין חברת גוגל למוציאים לאור והודיעה כי לא תאפשר לספריה המוגנים בזכויות יוצרים להסרק על ידי גוגל.© כל הזכויות שמורות