עלות זהות גנובה: כ-80 פאונד
רמאים קיברנטיים מוכרים זהויות במחיר של 80 פאונד, כך על פי קבוצת אבטחה מקוונת.

הפרטים הנמכרים כוללים שמות, כתובות, מספרי דרכון ומידע פיננסי סודי כגון מספרי כרטיסי אשראי. על פי הדיווח, פריט בודד יעלה כ-5 פאונד, ואילו "זהות שלמה" תעלה כ-80 פאונד.

היות ו-6 מכל 10 אנשים מנהלים את כספיהם ברשת, מומחים אומרים כי הציבור צריך לעשות יותר על מנת למנוע פשיעה קיברנטית. לדברי קבוצת האבטחה Get Safe Online, גניבת זהות הינה בעיה רצינית לאור סחר בינלאומי בזהויות גנובות ובמידע.

עוד נמסר מקבוצת האבטחה כי כמחצית מן המחשבים בבריטניה חשופים למתקפות קיברנטיות היות ואינם משתמשים באמצעי הגנה כגון חומת אש ותוכנות מעודכנות. עוד טוענים החוקרים כי אנשים רבים מדי משתמשים באותה הסיסמא לאתרים רבים, מה שמקל על איסוף פרטי חשבון הבנק ופרטים נוספים.

בחודש אוקטובר דיוונו כי ועדת המסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) הזהירה מפני כנופיות של פישרים אשר ניצלו את המשבר על מנת לדלות מידע יקר ערך מלקוחות בכל רחבי העולם.

כך למשל, קבוצת בנקאות בריטית דיווחה כי כמות מתקפות הפישינג מאז פרוץ המשבר עלתה ב-180 אחוזים.

גורמים מטעם ה-FTC אמרו כי הרמאים מתחזים אל בעליהם החדשים של בנקים או מציגים עצמם כפועלים מטעם הסוכנויות הפדרליות המפקחות על גופים מוסדיים.

באותו החודש, דיווחנו על הונאה קיברנטית אחרת , אשר גרמה לשוכרי דירות רבים לאבד אלפי פאונדים.

השיטה עבדה כך: הנוכלים הציעו להשכרה נכסים במחירים נמוכים באתר הפרסום Gumtree וביקשו לקבל את דמי השכירות באמצעות סוכניות להעברת כספים. בשלב הבא, הנוכלים משכו את הכספים מן הסוכניות באמצעות תעודות מזויפות.

דובר מטעם האתר Gumtree מסר כי האתר עובד בשיתוף פעולה עם סוכנות ווסטרן יוניון, בניסיון למנוע הונאות נוספות בעתיד.
© כל הזכויות שמורות