סין ככל הנראה חסמה אתרי שיתוף קבצים לכמה ימים
סין ככל הנראה חסמה BitTorrent פופולריים כגון Mininova, IsoHunt ו-The Pirate Bay. גולשים אשר ניסו לגלוש לאתרים אלו הופנו למנוע החיפוש הסיני המוביל, Baidu.

על פי הדיווח, "חטיפת" שמות המתחם נמשכה במשך כיומיים רצופים, אולם הופסקה לאחר מכן. על פי כמה מקורות, לא מדובר בניסיון לצנזר אתרי BitTorrent, אלא בבעיית DNS אשר יצרה את הבעיה.

ברם, ספק אם מדובר בהסבר מספק, שכן העברת הגולשים ל-Baidu נעשתה אך ורק ומאתרי שיתוף קבצים אשר שרתיהם נמצאים מחוץ לסין. בנוסף, בעיות DNS אינן יכולות להסביר מדוע כל אתרי שיתוף הקבצים העבירו לפתע את הגולשים לאתר אחר, כך על פי הדיווח באתר TorrentFreak.

כידוע, לסין היסטוריה ארוכה למדי של צינזור המרחב הקיברנטי. בחודש אוקטובר, דיווחנו כי חוקרים מאוניברסיטת טורונטו אמרו כי סין מתעדת ומצנזרת שיחות טקסט אשר מנוהלות באמצעות הגרסה הסינית של תוכנת ה-Skype.

"TOM Skype מצנזרת ומתעדת הודעות בשיחות טקסט, המכילות מילים רגישות ספציפיות, וייתכן כי הינה משמשת גם לריגול ממוקד", כך לדברי חוקרים מהאוניברסיטת הקנדית.

מילות המפתח אשר גוררות צנזורה ומעקב, נוגעות בין היתר לעצמאות של טיוואן, הקבוצה הדתית האסורה Falun Gong, מפלגת האופוזיציה ועוד.

פרופסור רונלד דייברט, מן החוג למדעי המדינה באוניברסיטת טורונטו, אמר כי "מדובר בהתגשמות הסיוטים הגרועים ביותר של תיאורתיקני קונספירציה בנוגע למעקב".

בעבר, דיווחנו כי סין, ככל הנראה, חסמה את הכניסה לאתר YouTube.com , בניסיון לדכא את המהומות אשר התחוללו ברחבי טיבט בחודש מרץ.

ריק מרטין, כתב Cnet בסין, דיווח כי "היו כמה קטעי וידאו של ההפגנות בטיבט אשר הועלו ל-YouTube, אולם חסימה זו תפגע במי שתכנן להעלות קטעים נוספים". מרטין הוסיף כי הגרסה הסינית של YouTube, אשר מצנזרת מידע רגיש, עדיין נגישה לגולשים.

חיפוש ב-YouTube גילה עשרות קטעים אשר הועלו על ידי גולשים, אשר מתעדים את האלימות בטיבט, בה נהרגו למעלה מ-80 אנשים במהלך חודש מרץ.


© כל הזכויות שמורות