איתור מקוון של מכמונות מהירות
כאשר אתם נוסעים ברכבכם ולפתע, ללא כל סיבה, הרכבים ממולכם מהבהבים באמצעות פנסי רכבם, סביר להניח כי כבר למדתם למה הכוונה ואצל חלקכם הרגל עוברת מדוושת המצערת לדוושת הבלם.

במהלך השנים האחרונות ניתן לראות פתרונות נוספים באמצעים טכנולוגיים שונים והנה עוד פתרון הנשען על כתפיה הרחבות של גוגל אשר מאפשר איתור מוקדם של מכמונות מהירות בארה"ב.

השימוש ביישום פשוט למדי. על המשתמש להתקין את היישום במכשיר הטלפון הנייד וכאשר הוא מגלה מכמונת מהירות במהלך נסיעתו, הוא מעדכן זאת ביישום והמידע נשלח לשרת יעודי המעבד מידע זה ומציגו באמצעות שירות המפות של גוגל.

הדיוק במיקום המכמונת תלוי במידע שהמשתמשים מזינים ולכן ככל שיהיה יותר מידע כך יהיה יותר מדויק.

סביר להניח כי בטווח הקצר יהיה ליישום זה ביקוש ואולי אף יקצור הצלחה בערים מסויימות, הכל תלוי במידת שיתוף המידע בין המשתמשים השונים וברצון שלהם להלחם בתופעת המכמונות.

מצד שני, אם מניחים לרגע בצד את התמריץ הכלכלי האדיר בתפיסת נהגים שנוסעים מהר, הרי שכלי זה יכול לסייע למשטרה ולחסוך כסף רב.
בכל מקום בו המשטרה מעוניינת לגרום לנהגים להוריד את הרגל מהגז כל שיצטרכו לעשות הוא לשלוח הודעה על מכמונת במקום זה והנהגים העושים שימוש בשירות יסעו באזור המדובר לאט יותר. כמו שנאמר מודיעין ומודעין נגדי.

שירות המפות של גוגל זכה לתשבוחות אך ספג ביקורות כאשר נגע בסוגיות משפטיות ובטחוניות כאחד. לאחרונה נראה כי תוכניתה של גוגל להשיק את שירות המיפוי "Street View" באנגליה עלולה להיתקל בהתנגדות מטעם נציב המידע הבריטי. תוכנת ה-Street View של גוגל מתאימה תמונות של מיקומים שונים למפות, וכוללת, בין היתר, תמונות של עוברי אורח אשר נלכדו בתמונות שצולמו.


© כל הזכויות שמורות