עו``ד דורשים שמיקרוסופט תדווח על התביעה נגדה
מעיון במסמך שהוגש לבית המשפט העוסק בתביעה היצוגית נגד מיקרוסופט מתברר כי בית המשפט הפדרלי בארה"ב יכריע בשאלה מאוד מעניינת.

כזכור, לפני כשנה נפתחו הליכי תביעה יצוגית נגד מיקרוסופט בגין קמפיין שיווקי של מערכת ההפעלה ויסטה משנת 2006.התובעים טוענים כי מיקרוסופט עוולה בכך שאפשרה ליצרני המחשבים להדביק על מחשביהם מדבקה המאשרת כי המחשב מתאים גם למערכת ההפעלה ויסטה, כאשר בפועל החומרה אפשרה הפעלת מערכת חלונות ויסטה בסיסית ולא המתקדמת ביותר.

כחלק מהליך התביעה היצוגית מבקשת התביעה למצוא את כל אותם תובעים פוטנציאליים וזאת באמצעות מיקרוסופט. מיקרוסופט טוענת כי אינה יכולה לאבחן את הנתבעים הפוטנציאליים אשר רכשו מחשבים במסגרת הקמפיין המדובר.

התובעים לא התרשמו מטענה זו והגישו לבית המשפט בקשה להורות למיקרוסופט לעשות שימוש במערכת העדכונים המשולבת במערכת ההפעלה ויסטה.

תוכן ההודעה לתובעים הפוטנציאליים קצר ומזמין ליצור קשר עם התובעים את כל מי שרכש מחשב שעליו נרשם כי הוא מתאים למערכת ההפעלה ויסטה וזאת מבלי שהופיע גם `Premium Ready`.

התובעים טוענים כי השימוש בדרך דיווח זו קל ואינו מצריך השקעת משאבים גדולים או מיוחדים.

מצד שני עולה השאלה האם ראוי לאפשר שימוש במערכת שנועדה לעדכן תוכנה בכדי להעביר מסרים, בין אם מסר זה נגד מיקרוסופט ובין אם מסר מטעם גורם אחר. סביר להניח כי על שאלה זו יענה בקרוב בית המשפט.

מיקרוסופט ספגה ביקורת רבה בגין מערכת ההפעלה ויסטה. בתחילת 2007, דווח כי מתנגדים של מיקרוסופט תוקפים את מערכת ההפעלה החדשה ויסטה בטענה כי היא מפרה את אותם חוקי הגבלים עסקיים אירופאים שהפרה מערכת ההפעלה XP ב-2004 וכי מערכת ההפעלה החדשה מלאה בבאגים.

ובשלהי 2006, החל משבר מוקדם באמון הצרכנים באיכות מערכת ההפעלה חלונות Vista, לאחר שחוקרי אבטחת מחשבים והאקרים החלו למצוא ליקויים פוטנציאלים משמעותיים במערכת ששוחררה ללקוחות עסקיים.


© כל הזכויות שמורות