אנגליה: נער נכלא בגין טרור קיברנטי
הטרוריסט הקיברנטי הצעיר ביותר אשר הורשע תחת ה-Terrorism Act נידון לשתי שנות מאסר במוסד לעבריינים צעירים.

חומד מונשי נעצר בשנת 2006, בהיותו בן 16 בלבד. על מחשבו של מונשי נמצאו, לדברי המשטרה, הוראות הכנה של חומרי נפץ. שופט בית משפט בלונדון אמר כי מונשי הושפע על ידי "קיצונים פאנאטים".

בגין כך, מונשי הורשע בהחזקת חומרים העלולים לשמש למטרות טרור. יחד עם מונשי הורשעו שניים נוספים: עאביד קאן וסולטן מוחמד.

בחודש אפריל דיווחנו כי האיחוד האירופי הסכים לכלול "הסתה פומבית" של פעילי טרור באינטרנט תחת הגדרה של פעילות טרור ברת ענישה .

ההגדרה ל"הסתה פומבית" לחומר שפורסם באינטרנט כוללת בתוכה הסתה לאלימות, וכן שלושה פשעים חדשים: עידוד פומבי לביצוע עבירות טרור, תעמולה, ואימונים ליצירת פצצות.

להחלטת חלק מנציגי האיחוד התלוו חששות ומחלוקות, מחשש להגבלת חופש הביטוי באינטרנט על ידי הפיכת פעולות לגיטימיות ללא חוקיות.

בדיון לקבלת התיקונים סיפר נציג בריטי כיצד משטרת לונדון איימה להשתמש בחוק נגד הטרור כנגד מפגינים במהלך העברת הלפיד האולימפי.

בהודעה לעיתונות נאמר כי עם חקיקת החוק החדש יהיה קל יותר לאכוף ולשתף פעולה עם ספקיות הגישה לאינטרנט כדי למנוע טרור ואף לזהות טרוריסטים.

בשנת 2007 דיווחנו כי האיחוד האירופי שוקל לאסור על השימוש באינטרנט לשם הפצת הוראות להכנת פצצות.

במצגת לפני הפרלמנט האירופי, הממונה על הביטחון מטעם האיחוד האירופי, פרנקו פרטיני, הציג סט של הצעות אשר נועדו להלחם בטרור, וביניהן תוכניות להקמת מאגר מידע העוסק בכלי נפץ, מאגר מידע הכולל רשימות של נוסעים במטוסים וחקיקה שתהפוך הפצת הוראות להכנת פצצות באינטרנט למעשה פלילי.


© כל הזכויות שמורות