שרת הפנים הבריטית מאשימה חברה פרטית באובדן מידע
שרת הפנים הבריטית האשימה חברה פרטית באובדן פרטיהם של אלפי פושעים, אשר אוכסנו על גבי זכרון נייד.

ג`קווי סמית`, שרת הפנים, אמרה כי הממשלה אכסנה את המידע הנ"ל בבטחה, אולם חברת PA Consulting, קבלן פרטי עמו התקשרה הממשלה, הורידה את המידע לזכרון נייד, בניגוד לכללי חוזה ההתקשרות עימה.

הדברים נאמרו, ככל הנראה, בעקבות האשמות חברי המפלגה השמרנית בבריטניה (The Tories), אשר האשימו את הממשלה המכהנת ב"כשלון עצום בתפקידה", בעקבות אובדן המידע כאמור.

בחודש נובמבר דיווחנו על מקרה דומה, בו שר האוצר הבריטי חשף כי פרטיהם האישיים של 25 מיליוני בריטים אבדו ויתכן כי חלקם נחשפו לפעולות הונאה.

בנאום שנשא לפני הפרלמנט, מסר אליסטר דרלינג, כי שני תקליטורים הכוללים את המידע לגבי משפחות המקבלות קצבאות ילדים, אבדו.

התקליטורים היו מוגנים בסיסמה בלבד והכילו פרטים אישיים כמו שמות, כתובות, תאריכי לידה, מספרי ביטוח לאומי, מספרי חשבונות בנקים ועוד.

לא מכבר דיווחנו כי חברת Princeton Review להכנת מבחנים פרסמה מידע אישי ותוצאות מבחנים של עשרות אלפי סטודנטים מפלורידה באתר האינטרנט שלה למשך שבעה שבועות.

פגם בקונפיגורציית האתר אפשר לכל אחד להזין כתובת אינטרנט פשוטה יחסית ולקבל גישה בלתי מוגבלת למאות קבצים המצויים ברשת המחשבים של החברה - ביניהם חומרי לימוד ואף תכתובות שונות.

ג`ונתן במפורד, הנציב לענייני מידע באנגליה, אמר כי זהו אסון הגנת הפרטיות הגדול ביותר באנגליה.

מקרה דומה התרחש בישראל - כאשר פרצת אבטחה באתר המכון הטכנולוגי בחולון גרמה לחשיפת פרטיהם האישיים של סטודנטים מהמכון הטכנולוגי.

הפרטים, אשר כללו בין היתר את פרטיהם המקצועיים של הסטודנטים, שמותיהם, כתובותיהם, מספרי תעודות הזהות והטלפונים, היו נגישים לכל בעמוד "סטודנטים מצטיינים".


© כל הזכויות שמורות