מקיין אומר ``לא`` לתופעת הפיראטיות
אתר CNET מדווח כי המועמד הרפובליקני לנשיאות, ג`ון מקיין, הציג את המצע הטכנולוגי שלו - הכולל, בין היתר, צעדים למיגור תופעת הפיראטיות.

מקיין תומך במלחמה נגד תופעת הפיראטיות, "הן ברשת האינטרנט והן מחוצה לה", זאת לעומת ברק אובאמה, המועמד הדמוקרטי לנשיאות, אשר טוען כי יש לשנות ולעדכן את שיטת זכויות היוצרים האמריקנית.

ובאותו נושא - בחודש נובמבר האחרון דיווחנו כי קואליצייה של גופים מרכזיים מתעשיית הבידור בארה"ב ביקשה מהמועמדים במרוץ לנשיאות לכלול מדיניות של הגנת זכויות יוצרים במצע הבחירות שלהם.

הבקשות שוגרו על ידי איחוד זכויות היוצרים, בצורת מכתב ושאלון, ל-17 המועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית והמפלגה הרפובליקנית. האיחוד ביקש תשובות לשאלונים הללו עד תחילת ינואר 2008.

השאלון כלל חמש שאלות, כולן מבוססות על ההנחה שהגנת זכויות יוצרים הינה חיונית לכלכלה האמריקנית, ונראה כי השאלות בהחלט כוונו לסוג מסוים של תשובות.

כך לדוגמא, אחת השאלות הינה - "איך היית מקדם את התקדמות המדע והיצירתיות, כפי שמצוין בחוקת ארה"ב, באמצעות חיזוק ועידוד חוק זכויות היוצרים, ומניעת הפרת החוק?".

שינוי מעניין ביחס לנושא הגנת זכויות יוצרים הגיע לאחרונה ממקום לא צפוי - לאחר שנים בהן התייחסו לקטעי וידאו פיראטיים ב-YouTube כאיום , החלו כמה מחברות המדיה הגדולות להתייחס לקטעים אלו כאפשרות לפרסום.

בחודשים האחרונים החברות CBS, Universal Music, Lionsgate, Electronic Arts וחברות נוספות הפסיקו לבקש מ-YouTube להסיר סרטוני וידאו עם קטעים לא-מאושרים מסרטים של החברות הנ"ל, קליפים מוזיקליים ותכנים נוספים, והחלו לפרסם בעזרתם.

נכון לעכשיו, הרווחים עדיין אינם גדולים - הפרסומות מופיעות בחלק קטן בלבד ממיליוני סרטוני הוידאו המצויים ב-YouTube, אולם אפשר ומדובר בפתרון לסכסוך המתמשך בין ענקית הוידאו לבין חברות המדיה.© כל הזכויות שמורות