עליית מדרגה באבטחת שדות התעופה בארצות הברית
אתר PCWorld מדווח על עליית מדרגה נוספת בבידוק הביטחוני בשדה התעופה.

אם עד כה חשבתם שעברתם את הכל בבידוק הביטחוני - כן, כן אותו בידוק שאורך לא מעט זמן ומצריך מכם הנוסעים להצטייד בביגוד שלא מכיל כל מתכת מיותרת אחרת אתם חשופים לסטריפטיז המוני הכולל הורדת חגורה וכיוצא בזה - הרי שבארצות הברית תגלו הפתעה חדשה.

לאחרונה, ניתנת הסמכות למאבטחים בשדות התעופה בארצות הברית להחרים לכם כל אמצעי טכנולוגי אשר נמצא ברשותכם כגון: לפטופ, כונן קשיח וכו`, ולקרוא את המידע המאוכסן עליו.

טענת המשטרה ליתן לגיטימציה לצעד שכזה נובעת מתוך הצורך למנוע התרחשותה של פעילות טרוריסטית.

יחד עם זאת, קיים נסיון להתחשבות במידע ומדובר במסמכים בנושאים עסקיים או מידע חסוי כגון יחסי עורך דין-לקוח. כמו כן, החרמתו של מידע כזה או אחר יילקח בהתאם למד הסבירות.

השאלה הנשאלת, האם עצם פעולת החדירה למסמכים סבירה מעיקרה ככזו הפוגעת בפרטיות ?!

מדיניותה של ארצות הברית בכל הנוגע לחיפוש באמצעים טכנולוגיים מצאה את ביטויה גם במקרה בו סוכני המשרד לביטחון פנים הגיעו לביתו של אדם ממדינת קנזס שנחשד בהחזקת חומר הקשור לפורנוגרפיית ילדים.

החשוד לא נכח בביתו ואת פניהם של הסוכנים קיבל אביו בן ה-91, אשר נתן לסוכנים את רשותו לבצע חיפוש ללא צו במחשב של בנו.

בעבר דיווחנו על סוכנויות לאכיפת החוק שהזהירו משימוש של קנאים איסלאמיים במצלמות אינטרנט ככלים לתכנון מעשי טרור בשדות התעופה.

באתר אינטרנט של קיצונים איסלאמיים פורסם כי "אתה יכול לרגל אחר האויב" יחד עם קישור למצלמת אינטרנט המשדרת בשידור חי הנמצאת בשדה תעופה בינ"ל בארה"ב. בפרסום הובטח לספק קישורים נוספים למצלמות מסוג זה בעתיד.


© כל הזכויות שמורות