בית משפט מונע בצו ארעי את התקשרות המדינה עם חברת HP
אתר The Marker מדווח כי בית משפט מנע את התקשרות המדינה עם חברת HP בצו זמני, זאת עד להכרעה בבקשה למתן צו הביניים בעניין תעודות הזהות החכמות.

הצו התקבל בעקבות עתירה מנהלית של חברת דפוס בארי, אשר מחתה כנגד החלטת משרד הפנים לקיים מו"מ בלעדי עם חברת HP בלבד, בכל הנוגע לתמחור תעודות זהות חכמות.

ההחלטה אמנם אושרה על ידי ועדת פטור ממכרזים של משרד האוצר, אולם לטענת דפוס בארי, החברה מסוגלת לעשות את הפרויקט בעלות נמוכה בהרבה מזו של HP.

יש לציין כי הצו אשר ניתן אינו אוסר על קיום משא ומתן בין המדינה לחברת HP.

בחודש נובמבר האחרון דיווחנו על כשלון המכרז השני להנפקת תעודות זהות חכמות.

הסיבה לכשלון הינה העובדה שמשרד הפנים פרסם מכרז שלא עומד בסטנדרטים משפטיים, והתאים לדרישות חברת אחת בלבד - HP. הצעת HP היתה גבוהה ב-50% מההערכות המוקדמות, ולכן המכרז בוטל.

כיום ניתן להכין תעודת זהות ישראלית גם במדפסת רגילה. לא אחת חשפו כוחות הביטחון מעבדות לזיוף תעודות זהות ישראליות, בין היתר מעבדות אשר שימשו גורמים עוינים.

בבלגיה, תעודות הזהות האלקטרוניות אושרו עוד בשנת 2004 . תעודת הזהות האלקטרונית כוללת פרטים אישיים לרבות תאריך לידה, מעמד אישי ומשפחתי והסטוריה של כתובות. גישה לפרטים אלה תהיה מותרת לגורמים שונים כגון בנקים.

ואילו באנגליה, בשנת 2005 הצליח ראש הממשלה לשעבר טוני בלייר להכניס ברגע האחרון מקל בגלגלי חקיקתו ויישומו של חוק חדש אשר נועד להטמיע תעודת זהות חכמה וביומטרית באנגליה.
© כל הזכויות שמורות