גוגל חוברת לברזיל במלחמה נגד פורנוגרפיית ילדים
גוגל הסכימה לעזור לפרקליטות ברזיל להילחם בפורנוגרפיית ילדים ברשת החברתית Orkut שבבעלותה.

לפי ההסכם בין גוגל לפרקליטות, גוגל תשתמש במסננים על מנת למנוע מחומרים בלתי חוקיים לעלות ל-Orkut, אשר כמחצית מהמשתמשים בה מגיעים מברזיל.

בנוסף, החברה תסייע באיסוף ראיות, ככל שתדרש לכך בצו משפטי, נגד חשודים בביצוע עבירות נגד ילדים ובני נוער באמצעות הרשת החברתית Orkut, וזאת מבלי להידרש להליכים משפטיים בינלאומיים.

כמו כן, גוגל תמנע מחשודים בביצוע עבירות כאמור מלהיכנס לרשת החברתית, וזאת לתקופה של שישה חודשים.

בחודש אפריל, דיווחנו כי גוגל תעביר לידי הרשויות מידע מן הרשת החברתית Orkut, לאחר שהסנאט של ברזיל הורה לגוגל להעביר לידיו מידע הנוגע ל-3,261 חשודים בפדופיליה, מידע אותו גוגל סרבה להעביר בעבר.

דוברת חברת גוגל, שרה ג`יו-לים, אמרה כי "גוגל ברזיל מחויבת לשתף פעולה עם ההחלטה, ומדיניותה של גוגל היא לפעול בהתאם להליכים משפטיים תקפים".

באותו החודש דיווחנו כי משטרת ישראל עיכבה 30 חשודים בהחזקת והפצת חומרים פדופיליים באמצעות הרשת, לאחר שקיבלו מידע מן הרשויות בברזיל.

יחידת להב 433, יחידת העל לענייני חקירות המשטרה, קיבלה ממשטרת ברזיל את כתובות ה-IP של הגולשים החשודים. לדברי המשטרה, מרבית החשודים אשר עוכבו לחקירה אינם מוכרים בתחום עבירות המין, ואין בינם כל קשר.

משטרת ישראל הבהירה כי כמעט ואין מתאם בין חשודים בהחזקת חומרים פדופיליים על מחשביהם לבין עברייני מין שתקפו קטינים. כמו כן, החומרים הפדופיליים לא צולמו בישראל, אלא בעיקר במזרח אירופה ובמזרח הרחוק.

לדברי משטרת ישראל, תופעת הפדופיליה ברשת בישראל אינה נפוצה, ומדובר בכמה מאות גולשים, אשר משטרת ישראל מעריכה כי ניתן יהיה להתמודד עימם בקלות יחסית.© כל הזכויות שמורות