19/06/2008 |  יו``ר ועדת הבחירות המרכזית, א` ריבלין
תר``מ 18/18 (ועדת הבחירות המרכזית) אבינועם מגן נ` אבי נעים
תר``מ 18/18 (ועדת הבחירות המרכזית) אבינועם מגן נ` אבי נעים

 

תאריך: 19/06/2008

תר"מ 18/18

בועדת הבחירות המרכזית לכנסת השמונה-עשרה

בפני יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, א` ריבלין

אבינועם מגן נ` אבי נעים

 

העובדות

 

1. המבקש עתר לצו מניעה נגד המשיב, ראש מועצת בית אריה-עופרים. לדברי המבקש, המשיב מבצע פעולות במסגרתן הוא עושה שימוש במשאבי המועצה בקשר עם תעמולת בחירות.

 

ועדת הבחירות קבעה

 

1. ביציאה מן הישוב בית אריה הוצב שלט שזו לשונו: "צאתכם לשלום, נסיעה טובה ובטוחה". בתחתית השלט צוין שמו של המשיב, ראש המועצה. השופט ריבלין קובע כי יש למחוק את שמו של ראש המועצה מן השלט.

 

2. ראש המועצה מפרסם במימון המועצה אגרת שבועית לתושב. השופט ריבלין מציין כי ניתן להמשיך ולהפיץ את האגרת, בכפוף שכל שלא תודגש תרומתו האישית של המשיב למעשים שהמידע בעניינם הובא וניתן להסתפק בתיאור המעשים והאירועים עצמם.

 

3. השופט ריבלין מורה למשיב להפסיק לעשות שימוש בכתובות הדואר האלקטרוני של התושבים, כפי שקובצו על ידי המועצה, לצורך פנייה אישית מטעמו לתושבים.

 

 

ועדת הבחירות המרכזית

לכנסת השמונה-עשרה


כבוד המשנה-לנשיאה א` ריבלין

יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית

לכנסת השמונה-עשרה

 

                                                  ירושלים, ט"ז בסיון התשס"ח

                                                                                     19  ביוני  2008

 

                                                                                         תר"מ 18/18

 

אבינועם מגן

המבקש:

 

נ ג ד

 

 

אבי נעים

המשיב:

 

בקשה למתן צו מניעה

 

          

 

החלטה

 

 

    המבקש, תושב בית אריה-עופרים, עותר למתן צו מניעה כנגד המשיב, ראש מועצת בית אריה-עופרים. המבקש טוען כי המשיב מבצע פעולות שבמסגרתן הוא עושה שימוש במשאבי המועצה בקשר עם תעמולת בחירות. שלושה עניינים מנויים בבקשה ולאחר שביקשתי את תשובת המשיב, אתייחס אליהם אחד לאחד.

 

   ביציאה מן הישוב בית אריה הוצב שלט שזו לשונו: "צאתכם לשלום, נסיעה טובה ובטוחה". בתחתית השלט צוין שמו של המשיב, ראש המועצה. אין פסול בשלט עצמו, אולם אין צורך ואין גם מקום לחתום אותו בשם של המשיב. אזכורו של ראש המועצה יימחק מן השלט.

 

    ראש המועצה מפרסם במימון המועצה אגרת שבועית לתושב. המבקש סבור שיש בכך משום תעמולת בחירות. התשובה לשאלה זו אינה נחרצת: יש תועלת במתן אינפורמציה שוטפת לאזרח על דבר ההתפתחויות שארעו בתחום מושבו ובדבר השירותים הניתנים לו, אלא שיש להקפיד שהאיגרות ישאו פן אינפורמטיבי ולא יגלשו לתעמולת בחירות. לשם כך, במיוחד בסמוך לפני מועד הבחירות, ראוי שלא להדגיש את תרומתו האישית של המועמד למעשים שהמידע בעניינם הובא וניתן להסתפק בתיאור המעשים והאירועים עצמם. בכפוף לסייגים אלה ניתן יהיה להמשיך להפיץ את האיגרת השבועית.

 

    אין מקום לכך שהמשיב יעשה שימוש בכתובות הדואר האלקטרוני של התושבים, כפי שקובצו על ידי המועצה, לצורך פנייה אישית מטעמו לתושבים. אני מורה לו להימנע מלעשות כן.

 

 

           ניתנה היום, ט"ז בסיון התשס"ח (19.6.2008).

 

 

 

                                                                 אליעזר ריבלין

שופט בית המשפט העליון

יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית

        לכנסת השמונה-עשרה

 

 

 

 

© כל הזכויות שמורות