ספאמרים ישלמו ל-MySpace סכום של 6 מיליון דולר
בורר הורה לחברת Media Breakaway ולמנכ"ל החברה, סקוט ריכטר, לשלם ל-MySpace פיצוי בסך 4.8 מיליון דולר וכן 1.2 מיליון דולר עבור הוצאות משפט, בגין משלוח דואר זבל. בנוסף עובדי החברה קיבלו הוראה שלא להיכנס לאתר MySpace.

MySpace האשימה את חברת Media Breakaway וריכטר בשליחת הודעות ספאם למשתמשי הרשת החברתית וכן בביצוע מתקפות פישינג.

ריכטר הוא משווק אינטרנטי ידוע ושנוי במחלוקת. לפני כשנתיים, ריכטר שילם 7 מיליון דולר לחברת מיקרוסופט על מנת ליישב תביעה, בה נאשם במשלוח ספאם לא-חוקי.

לדברי הבורר, Media Breakaway עשתה מאמצים לפעול בהתאם לחוק - כך למשל, החברה דרשה משלוחותיה השונות לחתום על הסכמי אנטי-פישינג. אלא, שלדברי הבורר, חלק מהשלוחות התעלמו מן ההסכם, או שלא היו מודעים לו.

לפני כחודש דיווחנו כי בית המשפט המחוזי של המחוז המרכזי בקליפורניה נתן פסק דין בהעדר כנגד סנפורד וואלס ווולטר ריינס, בו הרשיע את השניים בשימוש בחשבון ה-MySpace שלהם לצורך שליחה של למעלה מ-700,000 הודעות ספאם למשתמשים אחרים ברשת החברתית.

MySpace טענה כי השניים יצרו חשבונות משתמשים ברשת החברתית, על מנת לשלוח הודעות מהם ירוויחו כסף. לפי כתב התביעה, השניים שלחו קישורים לאתרים בבעלותם, ניסו למכור רינגטונים וכן שלחו קישורים לאתרים פורנוגרפיים.

כאמור, נקבע כי יש לפצות את MySpace בסכום של 234 מיליון דולר. אלא, שלאור העובדה שהשניים לא התייצבו לדיון עצמו - ספק אם MySpace תצליח לקבל מהם את הכסף בזמן הקרוב. ברם, לדברי החברה, עצם מתן פסק הדין יהיה בו כדי להרתיע ספאמרים עתידיים.

כזכור, בחודש אפריל דיווחנו על מתן פסק הדין בתביעה נגד וואלס (פסק הדין עסק בשאלת האחריות עצמה ולא בשאלת הפיצויים), וזאת לאחר שוואלס לא הגיש פעמים רבות מסמכים לבית המשפט ואף לא הגיע לדיונים.

במרץ 2007, MySpace הגישה תביעה נגד וואלס , המכונה גם "מלך הספאם", בטענה כי פצח במזימת פישינג שמטרתה לקבל יכולת גישה לפרופילים של משתמשי MySpace.

בנוסף, הואשם וואלס בשליחת אלפי הודעות ספאם למשתמשי MySpace, הודעות אשר הכילו פרסומים בלתי רצויים וכן ניסיונות לגרום למשתמשים להיכנס לאתריו של וואלס.

בהחלטת בית המשפט צוין כי "זוהי אחריותו של נתבע להיענות לצווי גילוי מסמכים, לציית לצווים של בית משפט ולהימנע מטקטיקה מעכבת. בהתחשב בכל הגורמים, פסק דין בהעדר הינו ראוי".

© כל הזכויות שמורות