משטרת בריטניה נתבעת בגין הפרת זכויות יוצרים
ארגון האוסף תמלוגים עבור מוזיקאים בבריטניה הגיש תביעה נגד המשטרה הבריטית, בטענה שהאחרונה מנגנת מוזיקה בתחנות משטרה ללא רישיון מתאים.

ה-Performing Rights Society (PRS) מאשים את משטרת Lancashire בביצוע הפרת זכויות יוצרים. לדברי הארגון, המשטרה מנגנת מוזיקה בתחנות ללא רישיון. הארגון הגיש תביעה לבית משפט, בבקשה לקבל צו מניעה וכן פיצוי בגין נזקים.

לדברי ה-PRS, ניגון מוזיקה אשר אחרים יכולים לשמוע מהווה הופעה ציבורית - אשר לא יכולה להערך ללא רישיון מתאים.

ה-PRS טוען כי בתחנות משטרת Lancashire מתנגת מוזיקת רקע, וכן מוזיקה במסיבות משרד ובחדר הכושר של הצוות - וזאת מבלי שהמשטרה רכשה רישיון לעשות זאת.

בחודש אפריל דיווחנו כי במהלך ביצוע בדיקות של מערכות מחשב השייכות למשטרת אוסטרליה, התגלו מאות מחשבים אשר נעשה בהם שימוש לצורך שיתוף סרטים . עם זאת, נגד השוטרים המעורבים לא ננקטו כל הליכים.

הבדיקה, אשר נערכה על ידי יחידת טכנולוגיית המידע של משטרת אוסטרליה, גילתה כי מחשבי משטרה, השייכים למאות שוטרים, מכילים סרטים.

מקור הסרטים אינו ברור, אולם ככל הנראה מדובר בסרטים אשר הורדו באמצעות תוכנות לשיתוף קבצים בנקודת זמן כלשהי, בין אם הסרטים הורדו ישירות למחשבי המשטרה, או שהורדו למחשבים הפרטיים של השוטרים והועברו אל מחשבי המשטרה.

מקורות בתוך משטרת אוסטרליה מסרו כי לא תתבצע כל חקירה בנושא, לאור המספר הרב של השוטרים המעורבים בפרשה. המועצה האוסטרלית נגד גניבת זכויות יוצרים , מצידה, הודיעה כי תפנה אל הממונה, בניסיון לברר מדוע אין כוונה לנקוט פעולות נגד השוטרים הנ"ל.

באותו החודש דיווחנו כי חברת התקליטים של סוני, Sony BMG, נתפסה משתמשת בעותקים פיראטיים של תוכנת ניהול של Windows. מדובר בפרשה מביכה למדי בעבור החברה, אשר נלחמה רבות על מנת למנוע מתכנים שלה להיות מופצים באופן פיראטי.


© כל הזכויות שמורות