אוסטרליה מתנגדת למדיניות התשלום החדשה של eBay
ועדת התחרות והצרכנות האוסטרלית הודיעה ל-eBay כי תדחה את הצעתה של eBay לקבל אך ורק תשלומי PayPal באוסטרליה.

לדברי הועדה, תוכנית זו של eBay עלולה לאפשר לחברה לנצל את כוחה לרעה ולפגוע בתחרות בשוקים בהם נעשה שימוש ב-PayPal.

לדברי הועדה, "PayPal מתחרה כרגע עם ספקים נוספים על מנת לספק שירותי תשלום מקוונים לרוכשים בשווקים מקוונים. אם ההתנהגות הנ"ל תתאפשר, לא תהיה תחרות לאספקת שירותים אלו לקונים ומוכרים באמצעות eBay".

ההצעה של חברת eBay יצרה גל של מחאה , שכן גולשים רבים התנגדו למצב בו כופים עליהם שיטת תשלום אחת בלבד. אחת ההצעות הוגשה, ככל הנראה, על ידי חברת גוגל.

גופים שונים הגישו תלונות לועדת התחרות והצרכנות האוסטרלית, אשר פרסמה תלונות אלו באינטרנט. אחת הבקשות הנ"ל הוגשה בעילום שם.

אלא, שאחד הגולשים אשר עבר על המטא-נתונים (metadata) שצורפו לתלונה זו, גילה מה שנראה כקשר של גוגל לתלונה. מסתבר כי קובץ ה-PDF שפורסם באתר של ה-ACCC נוצר מקובץ וורד, אשר כותרתו המקורית הייתה - "ACCC Submission by Google re eBay Public 2.DOC".

בחודש דצמבר האחרון הגיע לסיומו הסכסוך בין eBay לבין חברת MercExchange LLC, כאשר בית המשפט קבע כי eBay תשלם 30 מיליון לחברת MercExchange.

מאז 2003, eBay נלחמת בהחלטת חבר המושבעים שתוכנת ה-"Buy It Now", בה eBay עושה שימוש, מפרה שני פטנטים השייכים לחברת MercExchange, אשר לפני כעשור החזיקה אף היא אתר מכירות פומביות.

הסכסוך בין החברות החל בשנת 2001, כאשר מו"מ לגבי רישיון השימוש בתוכנת ה-"Buy it Now" התפוצץ. מייסד חברת MercExchange, טום וול, הגיש תביעה נגד eBay, בה ביקש צו אשר יאסור על eBay להשתמש בתוכנה.

בית המשפט נתן את הצו המבוקש על ידי MercExchange בשנת 2003. אלא, ש-eBay הגישה ערעור לבית המשפט העליון, אשר קבע, בשנת 2006, כי eBay יכולה להמשיך ולהשתמש בתוכנה.

כעת, כאמור, eBay יכולה להמשיך להשתמש בתוכנה, אך עליה לפצות את MercEchange בסכום של 30 מיליון דולר בגין הפרת פטנט.


© כל הזכויות שמורות