שופט הורה לנערים לפרסם סרטון התנצלות ב-YouTube
בית משפט הורה לשני בני נוער, אשר פרסמו ב-YouTube סרטון מתיחה, לפרסם באותו האתר סרטון התנצלות.

פסק הדין, אשר נרקם בשיתוף פעולה בין השופט, התביעה וההגנה נועד להוות הרתעה למה שנראה כתופעה הולכת וגוברת - צעירים המפרסמים קטעי וידאו של מעשים זדוניים או אלימים ברשת.

במקרה דנן, המתיחה נעשתה על חשבונה של עובדת טאקו-בל, אשר הוצבה בחלון ה-Drive-by בסניף. במהלך משמרתה של הצעירה, מכונית מלאת בני נוער הגיעה אל העובדת.

העובדת לקחה מהנערים את ההזמנה והעבירה להם שתייה, ובזמן שהעבירה להם את העודף, הנערים זרקו על העובדת את כוסות השתייה שלהם.

מעבר לפרסום סרטוני מתיחה, האינטרנט משמש את הנוער לעוד כמה דברים, חוקיים עוד פחות - כך למשל, בחודש דצמבר דיווחנו כי עשרות בני נוער מאזור חיפה נחשדו כי השתמשו בתוכנת המסרים המיידיים ICQ על מנת לסחור בסמים .

החשוד באספקת הסם לנערים הוא אדם בן 27. סניגורו, עו"ד יועד לוי, ציין כי העצור הוא חדם חולה, שכלל אינו יכול להשתמש בסמים בשל מצבו הבריאותי.

עצור נוסף בפרשה הוא חייל בן 19, אשר עצור כרגע על ידי המשטרה הצבאית בגין נפקדות. לטענת המשטרה, בפניהם עוד רשימה ארוכה של כ-20-30 נערים, אותם כננה המשטרה לחקור.

החוקרים ציינו כי הנערים עשו שימוש במחשבים אישיים ובתוכנת המסרים המיידיים כדי לרכוש את הסם. לטענת המשטרה, "כל העסקאות מסוכמות במחשב, רק הרכישה עצמה מתבצעת פיזית. מנהלים משא ומתן, קובעים כמות ומחיר, ואז באים לקנות את הסם בפועל. אחר כך מפיצים ברשת את הבשורה שיש חומר".

מעניין לציין כי זוכת פרס הנובל, דוריס לסינג, האשימה את האינטרנט בהדרדרות התרבותית של בני הנוער.

בנאום אותו נשאה, תהתה לסינג מדוע לתלמידים עניים בדרום אפריקה חשק עז יותר לקרוא ספרים מאשר לתלמידים מבוססים מאנגליה. לדעתה של לסינג התשובה היא טלוויזיה ואינטרנט.

לטענת לסינג, "צעירות וצעירים אשר למדו במשך שנים, אינם יודעים דבר לגבי העולם, לא קראו דבר, ובקיאים רק בתחום מסוים, כמו מחשבים".


© כל הזכויות שמורות