רדיוהד לפרינס: הסר את נעילת הקליפים לגרסת הכיסוי ל``Creep``
לאחר שהתפשטה השמועה כי פרינס ביצע גרסת כיסוי לשיר "Creep" של רדיוהד בהופעה חיה, עשרות אלפי האנשים שלא היו בהופעה עצמה יכלו לצפות לזמן קצר בקליפ ב-YouTube. אלא, שלאחר זמן קצר בלבד, דאג פרינס לחסום את הגישה של כולם לקליפ, ורדיוהד בכללם.

כל הקליפים עם הגרסה של פרינס לשיר הורדו במהרה, ובמקומם הופיעה הודעה מטעם חברת התקליטים NPG, לפיה הקליפים הוסרו בגלל פגיעה בזכויות יוצרים. אלא, שכל הקליפים צולמו על ידי גולשים שהיו בהופעה והשיר עצמו אינו שייך לפרינס.

בראיון אשר נתן לאחרונה טום יורק, סולן רדיוהד, הוא אמר כי גרסתו של פרינס לשיר היא "מבדחת".

כאשר חברו ללהקה, אד אובריין, אמר כי הוא לא ראה את גרסת הכיסוי כי השיר הורד מ-YouTube, יורק הגיב ב-"באמת? הוא חסם את זה?" ואז הוסיף "ובכן, תגידו לו להסיר את החסימה. זה השיר המז**ן שלנו".

גוגל, הבעלים של האתר YouTube, סרבה להגיב על הידיעה. גם פרינס.

באוקטובר האחרון דיווחנו כי פרינס דרש כי אתר YouTube יסיר סרטון ובו ילד קטן רוקד לצליל הלהיט שלו משנת 1984, "Let`s Go Crazy". משהוסר הסרטון, הגישה האם של התינוק מפנסילבניה, תביעה נגד הזמר וטענה כי נגרמו לה נזקים.

עורכי הדין של האם, סטפני לנז, מטעם ארגון החזית האלקטרונית (EFF), טוענים כי סרטון הוידאו של הילד הרוקד מהווה דוגמה לשימוש הוגן. עורכי הדין מציינים כי האם פירסמה את הסרטון שלא למטרות רווח וכי בעלי זכויות יוצרים פועלים מהר מדי כשמדובר במשלוח הודעות בבקשה להוריד סרטונים מאתר YouTube ואתרים אחרים.

לפרינס ככל הנראה לא היה די בכך, ובחודש נובמבר דיווחנו על החלטתו של פרינס להגיש תביעה בשלוש ארצות, ארה"ב ביניהן, נגד האתר The Pirate Bay.

האתר The Pirate Bay מכיל קישורים לקבצי BitTorrent. האתר קישר לעותקים פיראטיים של סרטים, תוכניות טלוויזיה וקליפים, לעיתים תוך התרברבות בכך שהאתר מתעלם מבקשות גורמים שונים בהוליווד להסירם.

בחודש ספטמבר דיווחנו כי הזמר פרינס תיכנן לתבוע את אתר שיתוף הקבצים YouTube ואתרים נוספים בשל שימוש לא מורשה במוזיקה שלו במטרה "לדרוש את אמנותו באינטרנט".


© כל הזכויות שמורות