עיתונים בלגיים דורשים פיצוי בסך 49 מיליון יורו מגוגל
התפתחות חדשה בסכסוך זכויות היוצרים בין גוגל לבין המוציאים לאור של העיתונים בבלגיה. לאחר שגוגל הפסידה בשנה שעברה בתביעה אשר הוגשה נגדה, העיתונים הבלגיים דורשים כעת מגוגל פיצוי בסך 49 מיליון יורו בגין שימוש בכותרות וחלקי טקסט.

התביעה הוגשה בגין שירות החדשות שגוגל מנהלת, בו הגולשים יכולים לקרוא כותרות של חדשות, המצוטטות מאתרי חדשות שונים ואף לגלוש לאותם אתרים.

הסוכנות טענה כי גוגל מפרה את זכויות היוצרים שלה, בין היתר בכך שהיא מאפשרת לגולשים לקרוא את החדשות, אף לאחר שאלו הוסרו מן העמוד המקורי.

להגנתה, טענה גוגל כי השירות עושה לאתרי החדשות רק טוב , עקב הקישור אליהם מגוגל ועקב החשיפה הניתנת להם. השירות פועל במספר שפות ובמדינות שונות.

כאמור, בחודש פברואר 2007, הפסידה גוגל בתביעה והיא אולצה להסיר קישורים וכותרות לחדשות העיתונים בשירות החדשות שלה. גוגל גם הסירה כל אזכור לעיתונים כדי להימנע מבעיות משפטיות, כך שחיפוש אחר שם העיתון לא הניב תוצאות בהן מופיע אתר העיתון.

בחודש מאי 2007 דיווחנו כי עיתונים בלגיים החלו להופיע שוב בגוגל , לאחר שהסכימו כי גוגל תקשר לאתרי האינטרנט שלהם.

יחד עם זאת, העיתונים הללו עדיין לא יישבו את החלק הארי בויכוח, העוסק בשימוש בקישור לחדשות העיתונים על ידי חדשות גוגל.

בחודש יולי דיווחנו על מאמציה של גוגל להגיע לפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט עם העיתונים הבלגיים, מאמצים אשר ככל הנראה עלו על שרטון, לאור הסכום אותו דורשים העיתונים מגוגל.


© כל הזכויות שמורות