קבוצה של רמאים שמו למטרה את שירות ה-iTunes של אפל
קבוצה של רמאים יצרה אתר מזויף, הדומה לעמוד החיוב של iTunes, אשר מבקש את פרטי כרטיס האשראי העדכניים של המשתמש.

"מעולם לא ראינו את אפל כיעד למתקפות", כך לדברי אנדריו לוצרט מחברת Proofpoint. "ככל הנראה מדובר באינדיקציה לכך שהחברה הרעים ראו כי נוכחותה הקיברנטית של אפל הינה מספיק גדולה על מנת להוות מטרה".

בנוסף לפרטי כרטיס האשראי, עמוד ה-iTunes המזויף מבקש גם את מספר הביטוח הלאומי של הגולש ואף את שם הנעורים של אימו.

לא מכבר דיווחנו כי ארה"ב ורומניה שיתפו פעולה על מנת לעצור קבוצת רמאים מקוונים אשר פעלה בשתי המדינות. שיתוף הפעולה הוביל להעמדה לדין של 38 נאשמים.

כתבי האישום הוגשו בבתי המשפט מחוזיים בקליפורניה ובקונטיקט - שניים מהנאשמים אף הועמדו לדין בשתי המדינות.

על פי כתבי האישום, הנאשמים פעלו בניגוד ל-Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act, הידוע גם בשמו המקוצר RICO.

נטען כי הנאשמים קשרו קשר הנוגע לייצור, שימוש וסחר במכשירי גישה מזויפים, וכן ביצעו הונאות של בנקים, השתתפו בגניבת זהות, פרצו למחשבים והחזיקו ציוד לייצור מכשירי גישה.

בחודש אפריל הזהרנו מפני מתקפת פישינג חדשה - הודעות דואר אלקטרוני אשר מכילות את פרטי החברה של הנמען - שמה של החברה ומספר הטלפון שלה. ההודעה נשלחת מטעמו של בית משפט מחוזי בארה"ב.

ההודעה נראית כמו זימון להגיע להופעה בבית משפט בתביעה אזרחית, והיא מורה לנמענים להוריד מסמך מן האינטרנט. חברת שירותי האבטחה MX Logic הזהירה שלא ללחוץ על הקישור המצורף לדואר האלקטרוני, שכן ככל הנראה מדובר באתר אינטרנט המכיל תוכנה זדונית.

מדובר בסוג חדש של מתקפת פישינג, הקרוי "Whaling attack" - בעוד מתקפות הפישינג הרגילות מיועדות עבור כל אדם בעל כתובת דואר אלקטרוני, התקפות הויילינג הן כנגד ה"דגים הגדולים".

המתקפות הן כנגד חברות גדולות, בהן ידוע כי המנהלים הבכירים מחזיקים בסיסמאות אשר מגנות על מידע פנים רגיש.

בחודש פברואר דיווחנו כי משטרת ספרד עיכבה לחקירה 76 חשודים בגניבת 3 מיליון אירו. המעוכבים נחשדו בכך שהציעו למכירה פריטי יוקרה ברשת האינטרנט ולאחר מכן נעלמו עם הכסף ולא סיפקו את הסחורה וכן בביצוע מזימות פישינג.


© כל הזכויות שמורות