אישה תעמוד למשפט בגין ``בריונות קיברנטית``
לורי דריו, אשר זכתה לכינוי "cyber bully mom", תעמוד בקרוב למשפט בגין "בריונות קיברנטית", אשר גרמה למותה של נערה צעירה.

בחודש נובמבר האחרון, הבאנו לכם את סיפורה של מייגן מאייר, ילדה בת 13 אשר התמודדה עם בעיות של בטחון עצמי נמוך ודיכאון.

אל הילדה פנה ילד בוגר יותר, באמצעות האתר MySpace. הנער פלירטט עם מייגן במשך כמה שבועות. לפתע, החל לשלוח לה הודעות מאשימות ולאחר מכן הודעות עם מסרים מרושעים, ולכאורה אף אמר למייגן כי העולם יהיה מקום טוב יותר בלעדיה.

מייגן, שבורה בגין הארועים, התאבדה.

בהמשך, הסתבר כי הנער אינו נער כלל וכלל, אלא דמות וירטואלית אשר נוצרה על ידי כמה מבוגרים, וביניהם אימא של אחת מחברותיה של מייגן, חברה אשר מייגן הסתכסכה עימה.

כאמור, כעת תעמוד האם, לורי דריו, למשפט בגין מסירת מידע שקרי והפרת תנאי השימוש ב-MySpace על מנת להטריד ולפגוע באנשים אחרים, והיא עומדת בפני עונש מקסימלי של 20 שנות מאסר.

העוזר למנהל ה-FBI בלוס אנג`לס, סלבדור הרננדז, אמר כי "בין אם אנו מגדירים את המקרה הטרגי כ"בריונות קיברנטית", התעללות קיברנטית או שימוש בלתי חוקי במחשב, המקרה צריך לשמש תזכורת לכך שילדינו מתשמשים באינטרנט לצורך אינטרקציות חברתיות".

"כמבוגרים, אנחנו צריכים להיות רגישים לסכנות הפונטציאליות הנוצרות כתוצאה מכך שילדינו משתמשים באינטרנט", הוסיף הרננדז.

באוקטובר האחרון דיווחנו כי מחקר אשר נערך על ידי Pew Internet & American Life Project, גילה כי זרים יצרו קשר עם 32 אחוזים מכל בני-הנוער הגולשים ברשת. שבעה אחוזים מבני הנוער אמרו כי מפגשים אלו גרמו להם תחושת "פחד או אי-נוחות".

בקרב בני-נוער להם פרופיל ברשת חברתית כלשהי, או אשר ניתן למצוא את תמונותיהם ברשת, מדובר במספרים גבוהים אף יותר.

עם זאת, המחקר מציין כי רשתות חברתיות אינן בהכרח מזמינות מפגשים אשר גורמים לפחד או אי-נוחות יותר מפעילויות אחרות ברחבי הרשת. לפי המחקר, אמנם 44 אחוזים מבני הנוער הגולשים ברשתות חברתיות דיווחו כי זר מוחלט יצר עימם קשר, אולם רמת ההכרויות ה"מפחידות או האי-נוחות" אינה גבוהה יותר מזו בקרב כלל האוכלוסיה.


© כל הזכויות שמורות