גולשי פייסבוק מתבקשים לסייע בחיפוש אחר חשודים בפשעי מלחמה
ארגון אשר עוסק בחיפוש אחר חשודים בפשעי מלחמה, פנה לרשת החברתית פייסבוק בניסיון לאתר שני גברים סודנים, החשודים בביצוע פשעי מלחמה בדרפור.

הארגון, War Crimes Watch List, ביקש ממשתמשי פייסבוק לדווח האם ראו את אחמד חרון ואלי מוחמד אלי עבד אל-רמן, המועמדים לדין בבית המשפט הפלילי הבינאלומי (ICC) בגין ביצוע 51 פשעים נגד האנושות.

הארגון גם השתמש בתוכנת Google Earth על מנת לציין את המיקום הידוע האחרון של השניים.

אחמד חרון הינו השר לעניינים הומניטריים בממשלת סודן ובעבר שימש כשר הממונה על ענייני דרפור. לדברי ה-ICC, חרון עזר לארגן את מיליציית הג`נג`ויד (בראשה עומד אלי מוחמד אלי עבד אל-רמן), אשר מואשמת בביצוע מעשי טבח באוכלוסיה המקומית.

השניים הינם היחידים אשר הועמדו לדין בגין טבח העם אשר בוצע בדרפור, בו נהרגו כ-200,000 אנשים בתקופה של כ-5 שנים, ולמעלה מ-2.5 מיליון אנשים הפכו פליטים.

מלחמה נוספת אותה מנהלת פייסבוק היא המלחמה נגד עברייני מין. בתחילת החודש דיווחנו כי כתובות דואר אלקטרוני של עברייני מין מורשעים ישותפו בין רשתות חברתיות מקוונות, בניסיון למנוע גישה של עברייני מין לשרותי האתרים.

בחודש אוקטובר האחרון דיווחנו כי התובע הכללי של ניו-יורק, אנדריו קואמו, וסגן-נשיא פייסבוק, קריס קלי, הציגו תוכנית משותפת למלחמה בעברייני מין ברשת החברתית.

כחלק מן התוכנית, פייסבוק תגדיר תלונות בנושאי "עירום, פורנוגרפיה, הטרדות ויצירת קשר בלתי רצוי" כתלונות בעלות עדיפות עליונה, הדורשות את תגובת האתר בתוך 24 שעות.

בנוסף, יבהיר האתר להורים מודאגים כי Facebook, כמו שאר הרשתות החברתיות, אינו בטוח לחלוטין.

כמו כן, קואמו אישר כי בוחן בטיחות ובטחון עצמאי (ISSE) מטעם צד שלישי יפקח וידווח על האתר במשך השנתיים הבאות. קישור בולט אשר אליו ניתן יהיה להיכנס בקלות, יאפשר לגולשים באתר או להוריהם לשלוח משוב אל ה-ISSE.


© כל הזכויות שמורות