מן הבקשה של Appl">
אפל הגישה פטנט לפתיחת חנות וירטואלית
ביום שלישי האחרון פירסם משרד הפטנטים בארה"ב את בקשת חברת המחשבים Apple לפטנט על חנות וירטואלית מקוונת.

מן הבקשה של Apple משתמע כי החברה מעוניינת בשידרוג עיצוב אתר הקניות שלה, ואף כללה רמזים לפתיחת חנות בעולם של Second Life בסגנון דומה.

Apple מבטיחה חווית קניות שלא נראתה כמוה, הקונים בחנות יוצגו על ידי דמויות מצויירות, אשר יוכלו להציץ במוצרים אותם מעוניינים לרכוש, בחלון הראווה, ואף לנהל שיחה עם המוכרים ועם הקונים הגולשים באתר.

באתר מתקיים מסחר בין השחקנים אשר מעצבים ומחליפים ביניהם פריטים שונים, וזאת באמצעות מטבע פנימי של המשחק, מטבע שאותו רוכשים באמצעות דולרים אמיתיים.

Apple מאפשרת ללקוחותיה לרכוש מוצרים אמיתיים מהאתר שלה, שלא כמו חברות אחרות מתחום הטכנולוגיה כגון מיקרוסופט, DELL ונוקייה, אשר מפנות את לקוחותיה לאתרי אינטרנט אחרים בהם יוכלו לרכוש מוצרים אמיתיים.
עד לרגע זה לא הודיעה Apple על תוכניותיה ליישום הפטנט.

לאחרונה דיווחנו כי נגד חברות Apple ו-AT&T הוגשה תביעת הפרת פטנט בגין מאפיין הדואר הקולי הויזואלי במכשיר ה-iPhone, על סכום של 360מיליון דולר.

חברת Klausner Technologies הודיעה כי היא הגישה תביעה בבית המשפט המחוזי של המחוז המזרחי של טקסס. ככל הנראה Apple תצטרך להתייחס לתביעה זו ברצינות, היות וחברת קלאוזנר כבר זכתה בתביעות נגד החברות AOL ו-Vonage בגין הפטנטים הנ"ל.

ל -Apple ניסיון עתיר בהגשת בקשות לפטנטים, כפי שניתן לראות משתי בקשות לפטנטים של חברת Apple פורסמו בנובמבר 2006 על ידי משרד הפטנטים וסימני המסחר ובכך הוסיפו נדבך נוסף לשמועות על הטלפון הנייד המתוכנן של Apple .

רישום פטנטים בתחום מכשירי כף יד וטלפוניה, הפכו לאחד התחומים החמים ביותר בתקופה האחרונה ולא בכדי. רק לאחרונה חברת NTP הודיעה על נקיטה בהליכים משפטיים בגין הפרת פטנט נגד חברת Palm,יצרנית הטלפון הסלולרי Treo, בבית משפט בארה"ב ובמקרה אחר Appleוחברת Creative Technology הסכימו לסיים את ההליכים המשפטיים , בגין הפרת פטנט, תמורת 100 מיליון דולר.

© כל הזכויות שמורות