30 חשודים עוכבו בחשד להחזקת והפצת חומרים פדופיליים ברשת
אתר הארץ מדווח כי משטרת ישראל עיכבה אמש (ב`) 30 חשודים בהחזקת והפצת חומרים פדופיליים באמצעות הרשת.

יחידת להב 433, יחידת העל לענייני חקירות המשטרה, קיבלה ממשטרת ברזיל את כתובות ה-IP של הגולשים החשודים. לדברי המשטרה, מרבית החשודים אשר עוכבו לחקירה אינם מוכרים בתחום עבירות המין, ואין בינם כל קשר.

משטרת ישראל הבהירה כי כמעט ואין מתאם בין חשודים בהחזקת חומרים פדופיליים על מחשביהם לבין עברייני מין שתקפו קטינים. כמו כן, החומרים הפדופיליים לא צולמו בישראל, אלא בעיקר במזרח אירופה ובמזרח הרחוק.

לדברי משטרת ישראל, תופעת הפדופיליה ברשת בישראל אינה נפוצה, ומדובר בכמה מאות גולשים, אשר משטרת ישראל מעריכה כי ניתן יהיה להתמודד עימם בקלות יחסית.

עם או בלי קשר לידיעה הנ"ל, לפני כמה דיווחנו כי הסנאט של ברזיל הורה לגוגל להעביר לידיו מידע הנוגע ל-3,261 חשודים בפדופיליה, מידע אותו גוגל סרבה להעביר בעבר.

דוברת חברת גוגל, שרה ג`יו-לים, אמרה כי "גוגל ברזיל מחויבת לשתף פעולה עם ההחלטה, ומדיניותה של גוגל היא לפעול בהתאם להליכים משפטיים תקפים".

לפני כחודש דיווחנו כי משטרת ישראל עיכבה 30 חשודים נוספים בהחזקת ובהפצת חומרים פדופיליים.

משטרת ישראל קיבלה דיווח ראשוני על הגולשים באמצעות האינטרפול. המעוכבים נחשדו בכך שנכנסו לאתר לגיטימי, אשר נפרץ והועלו אליו חומרי תועבה הקשורים לקטינים ובהם סרטונים המתעדים קיום יחסי מין עם ילדים.

בחודש פברואר דיווחנו כי משטרת ישראל עצרה עשרה חשודים בחשד שגלשו לאתרים המכילים סרטונים ותמונות של ניצול קטינים.

החשודים אותרו באמצעות כתובת ה-IP שלהם. כתובות ה-IP דווחו למשטרת ישראל על ידי משטרות זרות. במסגרת שיתוף הפעולה, העבירה משטרת ישראל מידע וכתובות IP של חשודים מחו"ל, שגלשו באתרים פדופיליים.

בבתי החשודים בוצעו חיפושים, במהלכם נתפסו מחשבים והוחרמו אמצעי אחסון של מדיה דיגיטלית. דוברות המשטרה מסרה כי במחשבי החשודים נתפסו תמונות וסרטים בהשתתפות קטינים.© כל הזכויות שמורות