מנהלת פורום בוואלה תפצה גולש ב-120 אלף שקלים בגין לשון הרע
אתר The Marker מדווח כי בית משפט השלום בתל אביב קבע כי מנהלת פורום בוואלה תפצה ב-120 אלף שקלים ווטרינר, כיוון שלא סיננה תגובות פוגעניות.

הפרסומים פורסמו בפורום זכויות בעלי חיים באתר וואלה, אשר מנוהל על ידי דוברת האגודה נגד ניסויים בבעלי חיים, ענת רפואה-אהרונוביץ.

הפרסומים ייחסו לווטרינר ד"ר משה בושמיץ, ווטרינר עיריית הוד השרון השותף בחווה לגידול ורביית קופים במושב מזור, מעשי שחיתות ומתן שוחד ועבודתו הושוותה למעשי הנאצים.

בית המשפט קבע כי מנהלת הפורום התרשלה בכך שנתנה במה לפרסומים אשר הופנו נגד התובע ולא הסירה אותם מן הפורום. לכן, קבע בית המשפט כי מנהלת הפורום תפצה את ד"ר בושמיץ ב-100 שקלים בגין לשון הרע וב-20 אלף שקלים עבור הוצאות משפטיות.

לא מכבר דיווחנו כי בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אתר האינטרנט NRG, המופעל על ידי הוצאת מעריב, יאלץ לחשוף את כתובת ה-IP של מגיב באתר.

המדובר על טוקבק אשר פורסם בעקבות כתבה על פרישתו של סמנכ"ל התפעול של ערוץ הספורט. אחד הטוקבקים לכתבה האשים את הסמנכ"ל בהעברת עבודות לחברת מזמור הפקות, חברה אשר הוא מחזיק בחלק ממניותיה.

בית המשפט קבע כי הדברים פורסמו באתר אינטרנט ידוע ומוכר בציבור הרחב, בעל חשיפה רחבה, ונאמרו באופן רהוט, מנומק ונחרץ החורג מהבעת דעה. לכן, קבע בית המשפט כי על האתר לחשוף בפני החברה את זהות וכתובת ה-IP של הטוקבקיסט.

לפני כחודש דיווחנו כי בית משפט השלום בנצרת חייב אישה לשלם לבת זוגתו הנוכחית של הגרוש שלה פיצוי בסך 3,000 שקלים, כיוון ששלחה הודעות משמיצות לבן זוגה לשעבר באמצעות דואר אלקטרוני ופקס.

התביעה הוגשה על ידי בת זוגתו הנוכחית של הגרוש. לטענתה, הגרושה שלחה למפעל המשפחתי של הגרוש הודעות משמיצות בהן כינתה אותה "זונה" ו"חולת נפש".

בית המשפט קבע כי למרות שההודעות יועדו רק לגרוש ונשלחו לפקס ולדוא"ל הפרטיים שלו, הרי "שבעצם משלוח התכתובות לפקס המצוי במפעל בו עובדים נוספים, משמעותו שאותן תכתובות עשויות למצוא דרכן לעיניהם של אנשים נוספים". כמו כן, ציין בית המשפט כי ההודעות המשמיצות לא נשלחו לתובעת, אלא לבן זוגה.


© כל הזכויות שמורות