האם סין חוסמת את YouTube על מנת לדכא את המהומות בטיבט?
גולשים מרחבי סין מדווחים כי הכניסה לאתר YouTube.com נחסמה, אולי כניסיון לדכא את המהומות ברחבי טיבט.

ריק מרטין, כתב Cnet בסין, מדווח כי "היו כמה קטעי וידאו של ההפגנות בטיבט אשר הועלו ל-YouTube, אולם חסימה זו תפגע במי שתכנן להעלות קטעים נוספים". מרטין מוסיף כי הגרסה הסינית של YouTube, אשר מצנזרת מידע רגיש, עדיין נגישה לגולשים.

חיפוש ב-YouTube מגלה עשרות קטעים אשר הועלו על ידי גולשים, אשר מתעדים את האלימות בטיבט, בה נהרכו למעלה מ-80 אנשים במהלך הימים האחרונים.

אמש דיווחנו כי הבלוגים הסינים ברחבי הרשת מגלים השתפכות ארסית של כעס ולאומנות, המכוונים נגד תושבי טיבט והמערב.

מאז שסין אישרה כי אנשים נהרגו בלאסו, בירת טיבט, ומאז שריצ`ארד גיר קרא להחרים את המשחקים האולמיפיים, ישנה פריחה של פוסטים זועמים בבלוגים ברחבי סין.

"המערביים חושבים כי הם יודעים הכל לגבי סין ואומרים לנו שהתנהגויות כלשהן הן רעות", כתב אחד הבלוגרים, אשר פרסם שורה של סיבות היסטוריות אשר יצדיקו את הפלישה של סין לטיבט. "מרבית הזרים עברו שטיפת מוח לגבי הנושא הזה", הסכים עימו גולש אחר.

בחודש אוקטובר דיווחנו כי במהלך האירועים בהם נהרגו עשרות מפגינים, האינטרנט של מיאנמר נותק מהעולם החיצוני .

כתוצאה מכך, גולשים בורמזיים יכלו להשתמש באינטרנט רק כשלוש עד ארבע שעות ביום, ואפילו אז, הממשל צינזר את רוב האתרים, בדק את המיילים הנשלחים ואפילו צילם את מסכיהם של גולשים.

מדינה אחרת, אשר לא מכבר חסמה את האתר YouTube,ואף גרמה לקריסתו לשעות אחדות, היא פקיסטן, אשר הורתה לספקיות האינטרנט המקומיות לחסום את הגישה לאתר בגלל סרטים מצוירים המציגים קריקטורות עם דמותו של הנביא מוחמד, אשר עוררו את זעמם של מוסלמים רבים

© כל הזכויות שמורות