הסינים סוערים ברחבי הרשת לאחר המהומות בטיבט
התקשורת הסינית, המפוקחת היטב על ידי הממשל, נשארה ברובה שקטה לגבי המהומות האחרונות בטיבט, אולם הבלוגים הסינים מגלים השתפכות ארסית של כעס ולאומנות, המכוונים נגד תושבי טיבט והמערב.

לסין, אשר מצנזרת את החדשות בדרך קבע על מנת להימנע מללבות נושאים רגישים, יש שליטה פחותה לגבי החומרים המפורסמים במרחב הקיברנטי, בו גולשים למעלה מ-200 מיליון משתמשים נלהבים.

מאז שסין אישרה כי אנשים נהרגו בלאסו, בירת טיבת, ומאז שריצ`ארד גיר קרא להחרים את המשחקים האולמיפיים, ישנה פריחה של פוסטים זועמים בבלוגים ברחבי סין.

"המערביים חושבים כי הם יודעים הכל לגבי סין ואומרים לנו שהתנהגויות כלשהן הן רעות", כתב אחד הבלוגרים, אשר פרסם שורה של סיבות היסטוריות אשר יצדיקו את הפלישה של סין לטיבט. "מרבית הזרים עברו שטיפת מוח לגבי הנושא הזה", הסכים עימו גולש אחר.

בחודש פברואר דיווחנו כי הועדה האולימפית הבינלאומית (IOC) החליטה כי אתלטים המתחרים באולימפיאדת בייג`ינג 2008, יוכלו לנהל בלוגים אישיים ברשת. למרות החלטה זו, ממשלת סין מתכננת להמשיך לסנן ולפקח על תנועת המידע באינטרנט, דבר המטיל מגבלה קשה על בלוגרים בתוך המדינה.

בחודש אוקטובר דיווחנו כי על פי דו"ח שפורסם על ידי ארגון "עיתונאים ללא גבולות" וקבוצה המגנה על זכויות אדם בסין, דעות מקוונות של הציבור מדווחות באופן קבוע למנהיגים הבכירים והממשל מיישם מגוון של טקטיקות על מנת לשמור על אתרי האינטרנט שלא יחרגו מפרסומים נאותים.

אתרי אינטרנט רבים מקבלים מספר הודעות ביום מגופים מפקחים המורים להם כיצד לנהוג בנושאים רגישים או הוראות למחיקת תכנים, הורדת מידע מסוים וכדומה.

לפי הדו"ח, הצנזורה מפקחת ומתקשרת עם אתרי האינטרנט בדרכים שונות- באמצעות פגישות שבועיות, הודעות דואר אלקטרוני, תוכנות מסרים מיידיים ואפילו הודעות טקסט.


© כל הזכויות שמורות