משטרת ישראל עיכבה לחקירה 30 חשודים בהפצת חומרים פדופיליים
אתר `הארץ` מדווח כי משטרת ישראל עיכבה לחקירה 30 חשודים בהחזקת ובהפצת חומרים פדופיליים.

משטרת ישראל קיבלה דיווח ראשוני על הגולשים באמצעות האינטרפול. המעוכבים חשודים בכך שנכנסו לאתר לגיטימי, אשר נפרץ והועלו אליו חומרי תועבה הקשורים לקטינים ובהם סרטונים המתעדים קיום יחסי מין עם ילדים.

הפרשה הנ"ל מטופלת בחטיבת החקירות ויחידת להב 433, אשר עיכבה שמונה חשודים. 22 חשודים נוספים עוכבו על ידי מחוזות המשטרה השונים.

המשטרה מסרה כי מרבית החשודים בפרשה אינם מוכרים למשטרה בתחום עבירות המין בקטינים וכי אין קשר בין החשודים השונים. עם זאת, אחד הנחקרים הינו איש עסקים אשר הורשע בעבר בעבירות דומות.

לפני כחודש דיווחנו כי משטרת ישראל עצרה עשרה חשודים בחשד שגלשו לאתרים המכילים סרטונים ותמונות של ניצול קטינים.

החשודים אותרו באמצעות כתובת ה-IP שלהם. כתובות ה-IP דווחו למשטרת ישראל על ידי משטרות זרות. במסגרת שיתוף הפעולה, העבירה משטרת ישראל מידע וכתובות IP של חשודים מחו"ל, שגלשו באתרים פדופיליים.

בבתי החשודים בוצעו חיפושים, במהלכם נתפסו מחשבים והוחרמו אמצעי אחסון של מדיה דיגיטלית. דוברות המשטרה מסרה כי במחשבי החשודים נתפסו תמונות וסרטים בהשתתפות קטינים.

בחודש ינואר דיווחנו כי בית המשפט המחוזי בחיפה גזר שנתיים מאסר בפועל על נאשם, אשר הורשע בהחזקת 25,000 תמונות פורנוגרפיות. בכתב האישום נטען כי הנאשם אף פרסם חלק מן התמונות.

בחודש דצמבר דיווחנו על מעצרם של ארבעה אזרחי ישראל, תושבי הצפון, אשר נחשדים בהפצת תכני פדופיליה דרך רשת האינטרנט.

באותו החודש דיווחנו כי וועדת המדע של הכנסת קיימה דיון מיוחד בנושא הפדופיליה ברשת, בניסיון לברר מדוע בשנתיים האחרונות 29 תיקים בלבד הועברו לפרקליטות בנושא הפצת תכנים פדופיליים באינטרנט.


© כל הזכויות שמורות