חוק סינון אתרים עבר בקריאה ראשונה
אתר Ynet מדווח כי הצעת חוק סינון אתרים עברה אמש (ד`) בקריאה ראשונה, ברוב של 46 חברי כנסת מול 20 מתנגדים, וכעת תועבר ההצעה לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת ולאחר מכן תועבר לקריאה שניה ושלישית.

הצעת החוק מבקשת לתקן את חוק התקשורת (בזק ושידורים) ולחייב את ספקיות האינטרנט להציע למנויהן אפשרות לקבל סינון תכנים. מנוי אשר לא יודיע האם הוא מעוניין בתוכנת הסינון - ייחסמו בפניו אתרים.

לדברי יוזם ההצעה, ח"כ אמנון כהן (ש"ס), "במקום שמאות אלפי הורים יצטרכו להיות מודעים ואקטיביים כדי לחסום את ילדיהם בפני צפייה בפורנוגרפיה ואלימות קשה, יצטרכו חובבי הפורנו להיות פעילים ולהרים טלפון אחד בסה"כ, כדי לבקש שלא להתקין את חסימת האתרים".

ח"כ דב חנין, המתנגד לחוק, אמר כי "במתן הסמכות הגורפת לשר אנו יוצרים את המנגנון הזה שיוביל למדרון החלקלק ולתוצאה האיומה המאפשרת לשלטון לקבוע מה נראה ומה לא".

בתחילת החודש דיווחנו כי ועדת הכלכלה אישרה את הצעת חוק סינון אתרים, והוסיפה לה סייג אחד - מנויי אינטרנט יקבלו כמה הודעות לפני שיופעל עליהם שירות הסינון.

באוקטובר האחרון אושרה ההצעה הנ"ל בקריאה טרומית , ברוב של 22 תומכים, ללא מתנגדים.

בחודש יוני דיווחנו כי שר התקשורת, אריאל אטיאס, אמר כי יש להחיל את המגבלות המוטלות על הצגת תכנים אירוטיים בטלוויזיה גם על רשת האינטרנט.

© כל הזכויות שמורות