משרד עורכי דין מציע הסכם גירושין מקוון
אתר The Marker מדווח כי משרד עו"ד זלינגר, בכור-בוני, אשר מתמחה בדיני משפחה, מאפשר לבני זוג להתגרש באמצעות האינטרנט, על ידי מילוי "שאלון הסכם גירושין - מסלול מהיר" באתר המשרד.

השאלון מכיל עשרות שאלות, החל מתאריך ומקום הנישואין וכלה בפירוט דמי המזונות, הסדרי ראיית ילדים, נושאי רכוש וכיו"ב. על ידי מילוי השאלון, יוכלו בני הזוג לחסוך את התשלום בגין ייעוץ עם עורכי דין.

עורכת הדין איימי בכור-בוני מסבירה כיצד ההליך יעבוד- "לאחר שבני הזוג ממלאים את השאלון אנחנו עורכים את הסכם הטיוטה, שולחים אותו לבני הזוג באינטרנט ואם הם מאשרים אותו, הם מגישים בקשה לבית המשפט לענייני משפחה, לאישורו, וזאת על פי דרישות החוק, ומבלי שראינו בכלל את הזוג".

עלות עריכתו של הסכם גירושים דרך האתר תעלה כ-4,000 שקלים בתוספת מע"מ.

ומה עוד ניתן לעשות בצורה מקוונת?

בתחילת החודש דיווחנו כי ההוצאה לאור של לשכת עורכי הדין החלה להנפיק כרטיסים חכמים לעורכי דין, לצורך הגשת מסמכים מרחוק לבית המשפט.

הכרטיס החכם עושה שימוש בטכנולוגיה המאפשרת לחתום על מסמכים דיגיטליים לפי חוק חתימה אלקטרונית - הכרטיס יאפשר לעורכי הדין להגיש מרחוק מסמכים לבית המשפט ולצפות בתיקים המטופלים בבתי המשפט אשר עובדים עם מערכת `נט המשפט`.

בתי המשפט שהחלו כבר לעבוד עם המערכת החדשה הם בתי המשפט במחוז צפון, בית המשפט המחוזי בפתח תקווה ובית משפט השלום בהרצליה.

לא מכבר החשב הכללי אישר מימון נוסף , בסך 90 מיליון שקלים, עבור הפרויקט "נט המשפט", לצורך מימימון שינויי תוכנה שלא נכללו בפרויקט המקורי וכן לצורך תחזוקה שוטפת של המערכת, שחלקים ממנה נכנסים עתה לפעולה ניסיונית.

© כל הזכויות שמורות