גוגל: כתובות IP אינן מהוות ``מידע אישי``
גוגל מנסה להלחם בהצעה אירופית לנהוג בכתובות IP כאילו היו מידע אישי. לטענת גוגל, במרבית המקרים, הטענה כי כתובת IP מהווה מידע אישי פשוט אינה נכונה.

בהצהרת מדיניות אותה פרסמה ענקית החיפוש, מהנדסת תוכנה של גוגל - אלמה ויטן, טוענת כי במרבית המקרים כתובות IP אינן מידע אישי, כי אם מידע אישי פוטנציאלי.

לטענתה, מרבית כתובות ה-IP של גולשים אינן מצביעות למחשב אחד (בגלל ה-DHCP), ואפילו במקרים בהם כתובת ה-IP מצביעה למחשב בודד, הכתובת מצביעה אך ורק על מחשב ולא על האדם שמאחוריו.

ההצעה להפוך כתובת IP ל"מידע אישי" הועלתה במהלך חודש ינואר, בדיון של ועדת חירויות הפרט של הפרלמנט האירופי.

בית משפט השלום בירושלים כנראה אינו מודע לעמדה זו של גוגל - לא מכבר דיווחנו כי בית המשפט חייב אדם בסכום של 7,000 שקלים, בגין פרסום משמיץ באתר "חבר`ה", בזכות איתור ה-IP של המחשב ממנו נשלח הטוקבק.

בחודש נובמבר דיווחנו כי בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי גוגל תמסור את כתובת ה-IP של גולש ישראלי לבית המשפט, לאחר שהוא השמיץ לכאורה מועמד בבחירות למועצה המקומית שערי תקווה.

באותו החודש, דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה של עו"ד יעקב סבו, המועמד לראשות עיריית קרית אונו, להורות לידיעות אינטרנט (המפעילה את אתר ynet) למסור את פרטיו האישיים של הגולש המסתתר תחת הכינוי צחי200, אשר לטענת עו"ד סבו פרסם מידע כוזב כאילו סבו ביצע עבירות פליליות.

© כל הזכויות שמורות