המשטרה עוצרת שבעה אנשים בחשד להפעלת רשת הימורים ברשת
אתר Ynet מדווח כי משטרת ישראל עצרה אמש (ג`) שבעה בני אדם, ועיכבה 18 נוספים לחקירה, בחשד שהפעילו רשת הימורים אשר גלגלה מאות מיליונים באינטרנט.

המדובר באתר האינטרנט "play2bet", המאפשר מגוון רחב של הימורים, בעיקר בתחום הספורט. מצב זה גרם, על פי החשד, לכך שלמפעילי האתר היה אינטרס להשפיע על תוצאות משחקי ספורט שונים.

המשטרה מעריכה כי האתר "גלגל" סכומים של עד עשרות אלפי שקלים לשבוע למהמר, כאשר לטענת המשטרה לרוב היה מדובר ב"כסף שחור", או בכספים אשר נלוו בשוק האפור.

המעצר הנ"ל התאפשר לאחר חקירה סמויה אותה ערכה היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בשיתוף יחידת להב 433, יחידת גג חדשה המאגדת חמש יחידות ארציות נועדה להלחם בפשיעה ובשחיתות.

כזכור, בחודש נובמבר דיווחנו כי נציב הסחר של האיחוד האירופי מסר כי ארה"ב חייבת לשנות את החוק נגד הימורים , המפלה חברות אירופאיות כשהוא מונע מהן להציע שירותים בשוק האמריקאי.

בחודש אוקטובר, דיווחנו כי נורבגיה מתכננת לאסור על הימורים מקוונים . המודל הנורווגי למלחמה בהימורים מקוונים יכלול איסור על ביצוע העברות כספים.

בחודש יולי דיווחנו כי ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של חברת הכנסת רונית תירוש, הבאה להילחם בתופעת ההימורים ברשת האינטרנט. הצעת החוק תוקפת את מקורות המימון של אתרי ההימורים באינטרנט, ואוסרת על חברות כרטיסי אשראי וחברות סליקה בישראל לאשר עסקאות כספיות עם אתרי ההימורים.


© כל הזכויות שמורות