אם אלביס היה יזם דיגיטלי כיום...
המאמר עוסק במאמצי האיחוד האירופי ליצירת מדיניות זכויות יוצרים אחידה ובסיכוי כי המאמצים הללו ישרתו מסגרת עבודה משפטית עבור רשת האינטרנט.

מחברת המאמר טוענת כי האיחוד האירופי החל בצעדים על מנת להתאים את חוקי זכויות היוצרים של המדינות החברות באיחוד, חוקים הקשורים לתוכן יצירתי מקוון. המטרה המוצהרת של האיחוד היא ליצור חוקי זכויות יוצרים שתומכים במודלים עסקיים יצירתיים ומאפשרים שידור והעברת חומרים יצירתיים מקוונים בין מדינות.

לדברי המחברת, כיום מדובר בתהליך מסובך, למשל כאשר חברות מולטימדיה כמו RealNetworks או eMusic מתכננות השקה באירופה, הן צריכות להתאים עצמן לחוקי כל המדינות החברות באיחוד.

מחברת המאמר מספרת כי האיחוד האירופי הבין שהתאמה ל- 27 חוקי זכויות יוצרים ורישוי שונים מהווה מחסום מהותי לכניסת חברות ופוגעת באזרחי האיחוד.

לדברי המחברת, העמדה החדשה של האיחוד האירופי היא שיש לפשט את תהליך ההתאמה לחוקי זכויות היוצרים כמבוא הכרחי על מנת לאפשר יצירה של כלכלה דיגיטלית מלאת חיים. הפרלמנט האירופי מתכנן לשקול את ההמלצות לגבי מערכת חוקי זכויות יוצרים משותפת באמצע השנה הקרובה.

בהמשך המאמר סוקרת המחברת את השינויים הצפויים בחוקי זכויות היוצרים ומביאה כדוגמה את אלביס פרסלי, שיתכן וכיום היה משווק את שיריו באופן עצמאי.


© כל הזכויות שמורות