טענת הגנה: ה-RIAA זיהה כתובת IP, לא אדם
אישה מדרום קרוליינה, אשר נתבעה על ידי ה-RIAA בגין שיתוף קבצים, נלחמת בניסיונו של ה-RIAA לשנות את כתב התביעה אשר הוגש נגדה, בטענה שהבקשה לשינוי כתב התביעה מנוגדת לעדותו של עד מומחה, אשר העיד בעבור ה-RIAA במשפטה של ג`יימי תומאס.

במרכז המחלוקת נמצא כתב התביעה האחיד בו משתמש ה-RIAA בכ-30,000 תביעות אותן הוא מנהל. הנוסח האחיד ספג לא מעט ביקורות בשל העדר מסוימות.

באחד המשפטים אותם ניהל ה-RIAA, השופט סרב לתת פס"ד במעמד צד אחד , למרות שהנאשם לא התייצב לדיון, בטענה כי לא נמצאו ראיות כי טענות ה-RIAA הן יותר מספקולקציה.

מאז המקרה, ה-RIAA משתדל למצוא כמה שיותר מידע לגבי מפרי זכויות יוצרים , כמו המועד בו נעשה שיתוף הקבצים וכתובת ה-IP. במקרה של Athlantic V. Njuguna, ה-RIAA ביקש לשנות את כתב התביעה, ולהוסיף לתוכו פרטים ספציפיים.

בתגובה לבקשה הנ"ל, עורך הדין של הנתבעת טוען כי במשפטה של תומאס , מומחה מטעם התביעה העיד כי SafeNet (גוף החקירה של ה-RIAA), אינו מסוגל לזהות פרטים, אלא כתובות IP בלבד.

לטענת עורך דינה של הנתבעת, זיהוי אדם באמצעות כתובת ה-IP בה לכאורה התרחשה ההפרה שקולה לזיהוי נאשם על ידי כתובת מגוריו.

לפני כשבוע דיווחנו כי בית המשפט המחוזי באורגון אישר מחדש את החלטת בית משפט השלום לפסוק הוצאות משפט לטובת טניה אנדרסון, אשר נתבעה על ידי ה-RIAA. כמו כן, אישר בית המשפט את ההחלטה לסלק את תביעת הנגד של אנדרסון מבלי לפסוק בתביעה לגופה ובכך אפשר לאנדרסון להמשיך בתביעתה הייצוגית נגד ה-RIAA.

בחודש דצמבר דיווחנו כי בתביעה המנוהלת על ידי ה-RIAA בבית המשפט באריזונה, Athlantic v. Howell , עורכי הדין של ה-RIAA העלו טענה חדשה: צרכנים אשר מעתיקים תקליטורים למחשבים שבבעלותם, מבצעים עבירה של הפרת זכויות יוצרים.


© כל הזכויות שמורות