חוק מסחר אלקטרוני עבר בקריאה ראשונה
אתר Ynet מדווח כי הצעת חוק מסחר אלקטרוני עברה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. הצעת החוק מסדירה הליך של הודעה והסרה של תגובות משמיצות ומטילה על אתרי אינטרנט חובה לשמור על פרטיות הגולשים.

ההצעה הנ"ל עברה בתמיכתם של חמישה חברי כנסת בלבד, וללא מתנגדים. חברי הכנסת אשר הצביעו בעד ההצעה הינם: אלחנן גלזר, אמנון כהן, יואל חסון, סטס מיסז`יקוב ושלי יחימוביץ`.

מטרת הצעת החוק הנ"ל הינה להסדיר את נושאי המסחר האלקטרוני, להגדיר שליחת וקבלת מסמכים אלקטרוניים ולחייב ספקי שירות וספקי אינטרנט לשמור על פרטיות הגולשים.

כמו כן, הצעת החוק באה להסדיר אחריות של אתרי אינרנט על התכנים המתפרסמים בהם, באמצעות מנגנון מסודר של "הודעה והסרה".

ביום 14.01.2008, פורסמה ברשומות הצעת חוק מסחר אלקטרוני , התשס"ח - 2008.

נראה כי הצעת החוק הנוכחית, באם תחוקק בסופו של דבר, תהפוך חלק נכבד מהצעת החוק של ח"כ ישראל חסון , אשר הסעירה את הקהילה האינטרנטית בשבוע האחרון, ללא רלוונטית.

הצעת החוק של ח"כ חסון מטילה אחריות פלילית ואזרחית על כותבי תכנים באינטרנט (טוקבקים, פורומים, בלוגים וכיו"ב) ועל עורכי ומפעילי האתרים הגדולים. ההצעה עברה ברוב של 29 חברי כנסת אל מול שני מתנגדים.

על פי הצעת החוק, כל אתר אליו גולשים למעלה מ-50,000 גולשים, יוגדר כעיתון. גולשים המגיבים לכתבות באתר זה, יהיו חשופים לתביעות לשון הרע (הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי).


© כל הזכויות שמורות