הנציבות האירופית פותחת בחקירות נגד מיקרוסופט
אתר The Marker מדווח כי הנציבות האירופית החליטה לפתוח בחקירות חדשות נגד מיקרוסופט, הפעם בנוגע להתנהגות לא תחרותית מצד מיקרוסופט בשוק דפדפני האינטרנט ובתחום הקישוריות בין המחשבים.

גורמים מטעם הנציבות האירופית מסרו כי ייפתחו שתי חקירות רשמיות נגד מיקרוסופט, לאחר תלונה שהוגשה על ידי מפעילת דפדפן האינטרנט הנורווגית Opera.

בהודעה שפירסמה הנציבות נאמר כי "מהתלונה עולה כי התנהגות מיקרוסופט גורמת נזק מתמשך לתחרותיות, במיוחד לנוכח טכנולוגיות חדשות שמיקרוסופט שילבה בדפדפן שלה אשר יצמצו את התאימות שלו לתקני קוד פתוח באינטרנט, ובכך יפגעו בתחרות".

החקירה השנייה נוגעת לקישוריות בין מחשבים. מיקרוסופט נחשדת בכך שלא סיפקה מידע אשר יאפשר לספקיות תוכנה אחרות לייצר מוצרים שיוכלו לפעול יחד עם מערכת ההפעלה חלונות.

בחודש ספטמבר דחה בית המשפט של האיחוד האירופי את תביעתה של מיקרוסופט, ומשאיר על קנה את החלטת ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד, אשר הורתה למיקרוסופט למכור את מערכת ההפעלה "חלונות" ללא תוכנת ה-Windows Media Player, ולשתף חברות אחרות במידע שיאפשר להן לעבוד עם תוכנת "חלונות" באופן חלק.

בחודש אוקטובר מיקרוסופט סיימה את הקרב הארוך שלה עם הרגולטור האירופי והסכימה לציית ליסודות מפתח שקבעה ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי.

ואילו בארה"ב, מיקרוסופט נמצאת בפיקוח משרד המשפטים האמריקני משנת 2002, בה הורשעה בשימוש בכוחה המונופוליסטי כדי למחוץ מתחרים. הפיקוח עתיד להסתיים ב-31 בינואר, 2008.


© כל הזכויות שמורות