הממשלה מאשרת הצעת חוק המאפשרת לחשוף פרטי טוקבקיסטים
אתר `הארץ` מדווח כי ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אתמול (א`) הצעת חוק הפוטרת מפעילי אתרים מאחריות על לשון הרע ודברי דיבה של מגיבים (טוקבקיסטים) אם האתרים יסכימו למסור את פרטי המגיבים.

לפי המצב המשפטי כיום, בית משפט רשאי להורות למפעילי אתרים או לספקיות אינטרנט לחשוף את כתובת ה-IP של המגיבים. הצעת החוק נועדה להסדיר את האחריות הנזיקית והפלילית בנוגע ללשון הרע של מגיבים באתרים.

על פי הצעת החוק , אשר הוצעה על ידי חבר הכנסת ישראל חסון (ישראל ביתנו), כל אתר אליו גולשים למעלה מ-50,000 גולשים, יוגדר כעיתון. גולשים המגיבים לכתבות באתר זה, יהיו חשופים לתביעות לשון הרע (הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי).

האחריות תחול גם על עורך האתר, העורך בפועל, מפעיל האתר ובעליו, אך האחריות תוסר אם יסכימו הללו למסור את פרטי הגולשים לפי דרישה של תובע אזרחי או של רשויות החקירה.

לפני כחודש דיווחנו על הגשת תביעה בבית המשפט המחוזי בתל אביב הכוללת בקשה להורות לאתר NRG לחשוף פרטי טוקבקיסט שפירסם לכאורה דברים הכוללים הוצאת לשון הרע נגד סמנכ"ל התפעול של ערוץ הספורט לשעבר.

בסוף נובמבר קבע בית משפט השלום בראשון לציון כי גוגל תמסור את כתובת ה-IP של גולש ישראלי לבית המשפט, לאחר שהוא השמיץ לכאורה מועמד בבחירות למועצה המקומית שערי תקווה.

לפני כחודשיים דיווחנו כי בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בקשה של עו"ד יעקב סבו, המועמד לראשות עיריית קרית אונו, להורות לידיעות אינטרנט (המפעילה את אתר ynet) למסור את פרטיו האישיים של הגולש המסתתר תחת הכינוי צחי200.


© כל הזכויות שמורות