סוני תמכור מוזיקה ללא DRM באמזון
אמזון הודיעה אתמול כי היא תחל למכור מוזיקה של ענקית הבידור Sony BMG בחנות ה- MP3 שלה. המשמעות היא שהחנות המקוונת של אמזון למכירת שירים ללא הגנת DRM מוכרת כעת תכנים של כל ארבע חברות התקליטים הגדולות.

השירים בחנות של אמזון אינם מוגנים בתוכנת DRM וניתן לנגן כל שיר שנרכש בחנות של אמזון בכל מכשיר שמנגן שירים, החל ממחשב אישי וכלה בנגני מוזיקה, טלפונים סלולריים ומחשבי כף יד.

השירים של סוני יהיו זמינים להורדה בחנות של אמזון לקראת סוף החודש. מוקדם יותר השבוע הודיעה סוני כי היא מתכננת להפסיק למכור מוזיקה עם DRM.

כזכור, לאחרונה דיווחנו כי חברת וורנר מיוזיק , הודיעה כי היא תחל למכור שירים ואלבומים ללא תוכנת DRM, באמצעות שירות המוזיקה הדיגיטלית של אמזון.

קבוצת יוניברסל מיוזיק הודיעה כבר באוגוסט כי היא תחל למכור לתקופה מסוימת מוזיקה דיגיטלית של אמנים כמו סטינג, 50 Cent וסטיבי וונדר ללא טכנולוגיה המגנה על הקבצים מפני העתקה.

בסוף חודש מאי החלה חנות המוזיקה המקוונת של אפל, iTunes, למכור שירים ללא DRM של EMI.

דרך שיווק נוספת, מעניינת מעט יותר, היא הדרך אותה בחרו יוצרים כמו רדיוהד וטרנט רזנור- הצעת האלבום דרך האינטרנט, כאשר הגולשים עצמם מחליטים כמה לשלם עבור האלבום, אם בכלל.

כזכור, לא מכבר דיווחנו כי רזנור, אשר הפיק את האלבום של סאול וויליאמס "The Inevitable Rise and Liberation of Niggy Tardust", פרסם את תוצאות הניסוי : 154,449 הורידו את האלבום של וויליאמס, מתוכם 18.3 אחוזים שילמו עבורו 5 דולר, והשאר לא שילמו דבר.

רדיוהד, מצידה, אינה חושפת נתונים. ברם, לפני כשלושה שבועות הודיעה הלהקה כי היא חוזרת לדרכי המכירה המוכרות, ומפסיקה להפיץ את האלבום באמצעות הרשת.


© כל הזכויות שמורות