אפל תוריד את מחירי השירים להורדה באנגליה
אפל הודיעה כי היא תוריד את המחירים שהיא גובה עבור הורדת מוסיקה באנגליה מהחנות המקוונת שלה, iTunes במהלך ששת החודשים הקרובים.

הורדת המחירים תגרום ליישור קו מבחינת מחירי השירים עם שאר מדינות אירופה. כיום דורשת אפל 79 פני להורדת שיר באנגליה, לעומת 99 סנט (ביורו), כלומר 74 פני, במדינות אחרות באירופה.

מחוקקי האיחוד האירופי החלו לבדוק את iTunes בשנה שעברה לאחר שקבוצת צרכנים התלוננה על מדיניות התמחור של החנות המקוונת.

לאחרונה פורסם כי חברת התקליטים של סוני, Sony BMG, הודיעה כי אף היא מתכננת להשיק שירות אשר יאפשר לגולשים לקנות אלבומים אשר אינם מוגנים באמצעות מערכת DRM (קיצור של Digital Rights Management).

משמעות ההחלטה היא כי כל ארבע חברות התקליטים הגדולות בעולם יציעו מוזיקה אשר אינה מוגנת באמצעות DRM. סוני תשיק את השירות המדובר החל מה-15 לינואר, ברחבי ארה"ב.

השירות הנ"ל יושק בקנדה בסוף ינואר. ברם, סוני הודיעה כי אין בכוונתה להשיק שירות דומה באירופה.

בסוף חודש מאי החלה חנות המוזיקה המקוונת של אפל, iTunes, למכור שירים ללא DRM של EMI.

דרך שיווק נוספת, מעניינת מעט יותר, היא הדרך אותה בחרו יוצרים כמו רדיוהד וטרנט רזנור- הצעת האלבום דרך האינטרנט, כאשר הגולשים עצמם מחליטים כמה לשלם עבור האלבום, אם בכלל.

כזכור, לא מכבר דיווחנו כי רזנור, אשר הפיק את האלבום של סאול וויליאמס "The Inevitable Rise and Liberation of Niggy Tardust", פרסם את תוצאות הניסוי : 154,449 הורידו את האלבום של וויליאמס, מתוכם 18.3 אחוזים שילמו עבורו 5 דולר, והשאר לא שילמו דבר.

רדיוהד, מצידה, אינה חושפת נתונים. ברם, לפני כשלושה שבועות הודיעה הלהקה כי היא חוזרת לדרכי המכירה המוכרות, ומפסיקה להפיץ את האלבום באמצעות הרשת.


© כל הזכויות שמורות