פייסבוק חוסמת יישום שכולל קישור לתוכנה זדונית
פייסבוק חסמה את היישום Secret Crush לאחר שקיבלה דיווחים על קשריו עם יצרן תוכנות זדוניות.

מאתר הרשתות החברתיות נמסר כי הוא מחוייב לבטיחות משתמשיו ולכן תנאי השימוש שלו, המיועדים למפתחי ישומים, כוללים אזהרה שלא לעשות שימוש בתוכנות ריגול ותוכנות זדוניות.

הישום איפשר למשתמשי אתר הרשתות החברתיות לבדוק מי מחבריהם "נדלק" עליהם. משתמשים שונים קיבלו הודעה כי "יתכן שאחד מחבריך נדלק עליך!" יחד עם קישור לתוכנה של חברת Zango, חברה ששמה מזוהה כמעט לחלוטין עם תוכנות ריגול.

עם התקנת התוכנה, קיבלו המשתמשים הודעה כי עליהם להזמין לפחות חמישה חברים נוספים לעשות שימוש בשירות לפני שהם יכולים להמשיך. לאחר מכן הוזמנו המשתמשים להוריד את התוכנה, שכללה את התוכנה של חברת Zango.

אתמול דיווחנו כי חוקרי אבטחה המנבאים מה יעשו הפושעים המקוונים בשנת 2008 על מנת "לעבוד" על המשתמשים טוענים כי לא רק משתמש האינטרנט הממוצע אוהב את אתרי הרשתות החברתיות. גם הפושעים המקוונים אוהבים אותם .

חברות האבטחה מזהירות כי טבעם האינטימי לכאורה של אתרי הרשתות החברתיות גורם למשתמשים לחלוק מידע ההופך אותם לחשופים יותר להתקפות.

במהלך שנת 2007 נרשמו מיליוני אנשים לאתרים כמו MySpace, Facebook, Bebo, ו- Orkut והחלו לעשות בהם שימוש ולהציב בהם מידע אישי לגבי עצמם. בשנת 2008, מנבאים המומחים כי האתרים הללו יהפכו לנתיב למתקפות לפושעים המקוונים.

באוגוסט 2007 פירסמה חברת אבטחת המידע Sophos תוצאות בדיקה שהיא ביצעה באתר Facebook שמטרתה היתה לבדוק כמה ממשתמשי האתר, שטוען כי מצטרפים אליו כ- 100 אלף משתמשים חדשים ביום, מוכנים לגלות מידע אישי לגנבי זהות פוטנציאלים.

לפי התוצאות, משתמשים רבים אינם מתייחסים לנושא ההגנה על הפרטיות ברצינות הראויה.


© כל הזכויות שמורות