וירוס טרויאני חדש מופץ דרך מידע על ההתנקשות בבנזיר בוטו
אתר Artechnica מדווח על סוס טרויאני חדש, אשר מסתמך על רצונם של גולשים לקבל פרטים נוספים לגבי מותה של בנזיר בוטו, ראש ממשלת פאקיסטן לשעבר ומנהיגת האופוזיציה.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה משתמשים באירועי אקטואליה על מנת להפיץ תוכנות זדוניות. עם זאת, המהירות בה יוצרי הסוס הטרויאני המדובר השתמשו במותה של בוטו כדרך התקפה- 24 שעות- הינה מפתיעה.

לפי הדיווח של חברת Trend Micro, אתרים מסוימים אשר מתיימרים להכיל מידע לגבי ההתנקשות בבוטו, כוללים בתוכם Javascript זדוני. גולשים אשר מחפשים מידע לגבי מותה של בוטו, עלולים להגיע לאחד מאותם אתרים.

חברת Trend Micto טוענת כי מצאה ראיות כי התוכנה הזדונית הגיע אף לאתרים כמו Autoworld, Vino, MSN ו-BlogSpot. לטענת החברה, ישנם כ-4,240 אתרים אשר נגועים בתוכנה הזדונית.

בחודש נובמבר דיווחנו כי חברת אבטחה ישראלית מזהירה מפני סוס טרויאני חדש, המתפשט באמצעות תוכנת Windows Live Messenger . הסוס הטרויאני הדביק 11,000 מחשבים ב-24 השעות הראשונות להופעתו.

מחקר אשר פורסם על ידי מיקרוסופט לפני כחודשיים, מגלה כי קודים זדונייים שמתקינים קבצים כמו סוסים טרויאנים, תוכנות לגניבת סיסמאות ותוכנות זדוניות אחרות על מחשבי משתמשים, התרבו במחצית הראשונה של שנת 2007.

בניסיון להתמודד עם התופעה, הארגון הפדרלי להגנת הצרכן בארה"ב (FTC), פנה אל הרשויות וביקש כי יאפשרו לארגון להטיל קנסות על מפיצי תוכניות זדוניות.
© כל הזכויות שמורות