הכנסת דנה בשאלה מדוע פדופילים ברשת אינם נתפסים
אתר Ynet מדווח כי וועדת המדע של הכנסת קיימה אתמול (ד`) דיון מיוחד בנושא הפדופיליה ברשת, בניסיון לברר מדוע בשנתיים האחרונות 29 תיקים בלבד הועברו לפרקליטות בנושא הפצת תכנים פדופיליים באינטרנט.

עו"ד נמרוד קוזלובסקי, מרצה למשפט האינטרנט באוניברסיטת תל אביב, הציג נתונים ממחקרים שנעשו באירופה וארה"ב, לפיהם תמונות פורנוגרפיה של 20 ילדים חדשים מופיעות מדי שבוע ברשת האינטרנט, ולמעלה מ-1,000 עותקים מכל תמונה מופצים.

על פי נתוני מרכז המחקר של הכנסת, בשנתיים האחרונות נפתחו במשטרה 73 תיקים בלבד בעבירות של פרסום והפצת חומר תועבה באינטרנט, מתוכם 29 הועברו לפרקליטות, והשאר נסגרו או עדיין נמצאים בחקירה.

לטענת קוזלובסקי, משטרת ישראל אינה יוזמת אכיפה של החוק ואיתור עבריינים, ורוב התיקים נפתחו בעקבות דיווחים מחו"ל.

בדיון אשר נערך בכנסת, הסכימו המשתתפים כי עונש של שנה בלבד למחזיקי תכנים פדופיליים הוא נמוך מדי. חבר הכנסת מיכאל איתן אף קרא להגדלת התקציב למען שיקום ולהגדלת כוח האדם במשטרה ובפרקליטות המטפל בנושא.

לא מכבר דיווחנו על מעצרם של ארבעה אזרחי ישראל, תושבי הצפון, אשר נחשדים בהפצת תכני פדופיליה דרך רשת האינטרנט. החשודים נעצרו לאחר ששמם וכתובתם התקבלו מחברות האינטרנט השונות.

לפני כחודש דיווחנו כי בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע את ירון פולק , דירקטור ושותף בקרן הון הסיכון ג`נסיס ומנכ"ל נס טכנולוגיות לשעבר, באחזקת מידע פורנוגרפי של קטינות. הרשעה זו הובילה להדחתו מג`נסיס.

ואילו בארה"ב, הקונגרס האמריקני אישר הצעת חוק, אשר תחייב ספקי שירותים אלקטרוניים, לדווח על תמונות אסורות המציגות דמויות של קטינים וכן תמונות של קטינים לבושים ב"תנוחות מפתות".© כל הזכויות שמורות