ה-FBI מתכנן להקים את מאגר המידע הביומטרי הגדול בעולם
ה-FBI מתחיל, בפרויקט שעלותו היא כמיליארד דולר, להקים את מאגר המידע הביומטרי הגדול בעולם, על מנת לפתוח בפני הממשל האמריקני דרכים נוספות לזיהוי אנשים בארה"ב ומחוצה לה.

ה-FBI כבר החל להעביר לפורמט דיגיטלי (compiling) תמונות של פנים, טביעות אצבעות ודוגמאות של כפות ידיים.

סוכנות ה-FBI מתמקדת בעיקר בהפרות של החוק הפדרלי, ריגול של זרים ופעילויות טרור. בינואר, הסוכנות מצפה להיכנס לחוזה ארוך טווח, של 10 שנים, שיאפשר לה להרחיב את כמות ואת סוג המידע הביומטרי אותו היא מקבלת.

לפי התוכנית החדשה, במידה ומעביד יבקש זאת, ה-FBI אף יקבל ויבדוק טביעות אצבעות של עובדים, אשר עוברים בדיקת רקע ביטחונית.

בחודש נובמבר דיווחנו כי הממשל האמריקני מערער על החלטת בית המשפט הפדראלי מחודש ספטמבר, אשר קבעה כי חלק מה-Patriot Act אינו חוקתי , ועל כן בטל. המדובר הוא בחלק הקובע כי ה-FBI יכול לשלוח בחשאי "מכתבי בטחון לאומי" (NSL), בהם הוא יכול לדרוש, ללא סיבה מוצדקת וללא פיקוח שיפוטי, נתונים ממאגרי המידע של ספריות, ספקי אינטרנט וגופים נוספים.

נראה שגם בישראל מצבה של הזכות לפרטיות אינו מזהיר, בלשון המעטה. לפני כשבוע הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את חוק נתוני תקשורת , ברוב של 35 תומכים מול חמישה מתנגדים. החוק מאפשר למשטרה לקבל נתונים טכניים של תקשורת טלפוניה ואינטרנט, כמו יעדי שיחות, מספרי ברזל של מכשירים, נתוני איכון וכתובות IP.

מוקדם יותר החודש דיווחנו כי האגודה לזכויות האזרח מודאגת מחוקים ותקנות שונים הפוגעים בפרטיות האזרח הקטן, ובפרט ממאגר המידע הרפואי הארצי אותו משרד הבריאות מתכנן להקים. המאגר הרפואי יכלול את כל המידע הרפואי שהצטבר על תושבי ישראל, בכל תחנת טיפול רפואית.
© כל הזכויות שמורות