מיקרוסופט תובעת את טלסקר בגין שימוש בלתי מורשה בתוכנות
אתר The Marker מדווח כי חברת מיקרוסופט הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה, בסך חצי מיליון שקל, נגד קבוצת טלסקר ומנהליה, דוריקם שדמון, ישראל אמיר וחנה גוטליב, בגין העתקה ושימוש בלתי מורשה בתוכנות.

לטענת מיקרוסופט, עבודתן של חברות טלסקר, המתמחות במחקרי שיווק, מתבצעת באמצעות עשרות מחשבים, עליהם מותקנת מערכת הפעלה ותוכנות מתוצרת מיקרוסופט, אשר השימוש בהן מחייב רישיון שימוש מקורי.

בכתב התביעה ציינה מיקרוסופט כי בחקירה שביצעה, במרכזי הפעילות של טלסקר, בראשון לציון וברמת גן, למעלה מ-190 עמדות מחשב, אשר על כולן מותקנות תוכנות אופיס וחלונות. ברם, לטענת מייקרוסופט, טלסקר לא רכשה אף רישיון שימוש לתוכנות הנ"ל, למעט מספר בודד של רשיונות שימוש בתוכנות אופיס.

דורי שדמון, יו"ר טלסקר, מסר כי החברה מכחישה את הטענות העולות מכתב התביעה. שדמון ציין כי "היועצים המשפטיים שלנו לומדים כרגע את התביעה ומכינים את כתב ההגנה שלנו".

כזכור, לפני כחודש דיווחנו כי על מחקר המגלה כי התאחדות עסקי התוכנה (BSA) מרוויחה את מרבית כספה מתביעה של עסקים קטנים, ולא מתביעת תאגידים גדולים. המחקר, אשר נערך ע"י העיתונאי בריאן ברגשטיין מסוכנות הידיעות AP, הראה כי מקורם של 90 אחוזים מרווחיו של ה-BSA הוא בעסקים קטנים.

בחודש יולי דיווחנו כי ה-BSA, העלה לזמן קצוב את הפרס המקסימלי שמוצע למלשינים למיליון דולר. בימים כתיקונם, עומד הפרס על סכום לא פעוט של 200,000 דולר.

בחודש מרץ דיווחנו כי ארגון ה-BSA תובע חמש חברות תוכנה פיראטית באירופה וארה"ב שמכרו תוכנה פיראטית באינטרנט.© כל הזכויות שמורות